Ogłoszenia
Rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy
im. Jana Pawła II
1 września ruszył nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Szanse mają osoby, które mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych, mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na zgłoszenia do 10 października. Więcej informacji oraz szczegółowy wykaz wymaganych do wniosku stypendialnego załączników znajduje się na stronie: stypendiajp2.pl.
Rejestracja żetonowa
Drodzy Państwo, przypominamy o rejestracji żetonowej: https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/.
Poniżej terminy wrześniowych zapisów:
OGUNy
09.09.2024 r. – 25.10.2024 r.
Lektoraty:
16.09.2024-07.10.2024
W-F:
I TURA od 09.09.2024 godz. 21:00 do 17.09.2024 godz. 23.59
II TURA od 24.09.2024 godz. 21.00 do 29.09.2024 godz. 23.59
III TURA od 03.10.2024 godz. 21.00 do 06.10.2024 godz. 23:59
Praca dziekanatu w dniach 29 i 30 kwietnia
Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” w dniach 29–30.04.2024 r. pracuje w trybie zdalnym.
MOST: rekrutacja 2024
Rozpoczęła się rekrutacja do Program Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2024/2025.
Rekrutacja potrwa do 15 maja 2024 r. Więcej informacji o Programie na tej stronie.
29–30 kwietnia: dni dziekańskie
Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” informujemy, że dni 29 i 30 kwietnia 2024 są dniami dziekańskimi wolnym od zajęć dydaktycznych na wszystkich kierunkach studiów organizowanych na Wydziale „Artes Liberales”.
Konkurs IDUB na dofinansowanie mobilności studentów i studentek
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy o konkursie na dofinansowanie mobilności studentek i studentów UW. Celem konkursu jest dofinansowanie projektów, które umożliwią zdobycie przez studentów doświadczenia, wiedzy i umiejętności, a także podniesienie poziomu prowadzonych przez nich badań poprzez umożliwienie im odbycia wyjazdów naukowych do zagranicznych jednostek naukowych. Nabór wniosków rozpoczyna się od 18 marca 2024 r. i potrwa do 21 kwietnia 2024 r.
Szczegółowe informacje o konkursie wraz z zasadami znajdują się na tej stronie.
Wykład: Ochrona Własności Intelektualnej
13 marca 2024 r. w godz. 17.00 – 20.00 na platformie Google Meet odbędzie się obowiązkowy wykład pt. „Ochrona Własności Intelektualnej”, który jest organizowany dla studentów Wydziału „Artes liberales” UW. Link do wykładu zostanie wysłany 11 marca 2024 roku przez panią mgr Magdalenę Wielądek (prowadzącą wykład).
Przedłużenia legitymacji studenckiej (ELS)
Szanowni Państwo,
od poniedziałku 04.03.2024 zapraszamy do dziekanatu w celu przedłużenia legitymacji studenckiej (ELS):
poniedziałek - wtorek, czwartek - piątek w godzinach 10.00-15.00.
Inny termin jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym.
Zakaz wchodzenia do BUW w okryciach wierzchnich
Od poniedziałku 19 lutego br. zostanie przywrócony zakaz wchodzenia do BUW w okryciach wierzchnich.
Wszystkie osoby chcące skorzystać stacjonarnie z BUW od 19 lutego br. będą zobowiązane pozostawić:
- okrycia wierzchnie w szatniach zlokalizowanych po obu stronach wejścia do biblioteki,
- plecaki, teczki, torby, torebki itp. o wymiarach przekraczających 40x30x15 cm w skrytkach samoobsługowych o wymiarach 85x45x25 cm dostępnych w szatni mieszczącej się po prawej stronie wejścia do biblioteki. Nie ma możliwości pozostawienia w szatni BUW bagaży wielkogabarytowych, które nie mieszczą się w skrytkach.
Obowiązek korzystania z szatni będzie dotyczył wszystkich użytkowników biblioteki, w tym uczestników konferencji i zajęć dydaktycznych odbywających się na terenie BUW, i zostaje ponownie wprowadzony na mocy Pisma okólnego nr 1/2024 p.o. Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie z 31 stycznia 2024. Jego przywrócenie jest podyktowane względami bezpieczeństwa i zostało wskazane jako rozwiązanie niezbędne w toku audytu przeprowadzonego w BUW w ostatnich miesiącach 2023 r.
Pozostawianie okryć wierzchnich w szatniach, a większych toreb w skrytkach, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa osób, księgozbioru i przestrzeni BUW. Więcej informacji na temat wprowadzanych zmian dostępnych jest na stronie WWW biblioteki.
Ogólnopolskie infolinie dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego.
Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego informuje o ogólnopolskich infoliniach dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego.
Kurs „Academic Writing...” z prof. Robertą Ward
Center for American Studies zaprasza do udziału synchronicznym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim pt. „Academic Writing Made Easy” z prof. Robertą Ward (wykładowczynią na prestiżowym University of California at Davis). W toku kursu:
- Opanujesz sztukę pisania akademickiego w języku angielskim i wypracujesz swój własny styl
- Dowiesz się jak szybko i skutecznie pisać teksty naukowe, które sprawią, że osiągniesz wymarzone cele i dostaniesz się na prestiżowe konferencje
- Poznasz efektywne metody pisania artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach do topowych czasopism i wydawnictw
- Dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy w pracach naukowych oraz jak ich skutecznie unikać
- Zrozumiesz angielską “akademicką gramatykę”, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej
- Damy Ci też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, to zaangażujemy Cię w przydatne ćwiczenia praktyczne.
Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Termin kursu: 8–9 grudnia 2023 r. (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 1 grudnia 2023 r.
Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/e57bsmMGW
MOST – rekrutacja
31 października 2023 r. rozpoczęła się rekrutacja do Programu MOST na semestr letni w roku akademickim 2023/2024. Materiały i wskazówki dostępne na stronie Programu MOST: http://most.amu.edu.pl/.
Rekrutacja potrwa do 30 listopada 2023 r.
Studia doktoranckie w European University Institute we Florencji
Biuro Współpracy Międzynarodowej MEiN informuje o możliwości podjęcia studiów doktoranckich w European University Institute we Florencji.
Europejski Instytut Uniwersytecki we Florencji jest organizacją międzynarodową, założoną na mocy specjalnej Konwencji w 1972 roku przez kraje członkowskie Wspólnot Europejskich. Dla osób z Polski jest około 10 miejsc. Zakwalifikowane osoby otrzymują stypendium przez cały okres trwania programu (1.602 euro/miesięcznie), same zaś studia na EUI są bezpłatne. Stypendyści są również objęci ubezpieczeniem medycznym oraz mogą korzystać z dodatkowych świadczeń dla członków rodziny (małżonka, dziecka).
Termin składania wniosków o przyjęcie na studia doktoranckie upływa 31 stycznia 2024 r. (rok akademicki 2024/2025). Więcej informacji.
Dziekanat Wydziału
Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” 31 października 2023 r. będzie czynny do godziny 13.00.
Egzaminy certyfikacyjne w roku 2023/2024
Informacje o egzaminach certyfikacyjnych w roku 2023/2024.
Akademiki UW
Uruchomiona została lista rezerwowa – dla wszystkich studentów/doktorantów/stażystów UW, którzy do tej pory nie otrzymali miejsca w Akademikach UW na rok akademicki 2023/24. Więcej informacji na stronie BPM UW.
Stypendium Rektora 2023/2024
Wnioskowanie o stypendium rektora na rok akademicki 2023/2024 zostanie uruchomione 2 października 2023 roku. Wnioski składa się w pełni elektronicznie tj. wniosek wypełnia się oraz podpisuje elektronicznie za pomocą serwisu USOSweb. Nie ma konieczności przynoszenia podpisanego wniosku do dziekanatu/sekretariatu.
Termin na złożenie wniosku upływa 16 października 2023 roku. Wszystkie pytania w sprawie stypendium rektora proszę kierować bezpośrednio do Biura ds. Pomocy Materialnej Uniwersytetu Warszawskiego na adres bpm@uw.edu.pl Informacje dostępne są na stronie internetowej bpm.uw.edu.pl
Link do Komunikatu Rektora w sprawie stypendium rektora https://bpm.uw.edu.pl/komunikat-rektora-w-sprawie-terminow-oraz-formy-ubiegania-sie-o-swiadczenia-pomocy-materialnej-w-roku-akademickim-2023-2024-dla-studentow/
Nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Stypendia trafią do osób, które oprócz dobrych wyników w nauce mogą pochwalić się sukcesami artystycznymi, naukowymi, sportowymi lub zaangażowaniem w działalność społeczną, oraz spełniają kryteria formalne.
Wszystkie potrzebne informacje na temat zasad rekrutacji oraz programu stypendialnego można znaleźć na stronie stypendiajp2.pl.
Rejestracja na kursy repetytoryjne oraz na egzaminy certyfikacyjne w sesji jesiennej
Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną przypominamy terminy rejestracji na kursy repetytoryjne oraz na egzaminy certyfikacyjne w sesji jesiennej:
· rejestracja na kurs repetytoryjny przed egzaminami w sesji jesiennej: 14.07.2023 – 9.08.2023
· rejestracja na egzaminy w sesji jesiennej: 14.07.2023 – 14.08.2023
Po upływie wyżej podanych terminów nie będzie możliwości zapisu na kursy ani na egzaminy
Studentki i Studenci pozostający pod opieką Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami powinni złożyć stosowny wniosek w wyżej wspomnianym Biurze, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie: https://jezyki.obce.uw.edu.pl/dostosowania-dla-studentow-pod-opieka-bon-uw/
Poniżej link do oferty egzaminacyjnej oraz link do harmonogramu sesji jesiennej:
- oferta egzaminacyjna: https://jezyki.obce.uw.edu.pl/oferta-egzaminow/
- harmonogram sesji jesiennej: https://jezyki.obce.uw.edu.pl/harmonogram-sesji/
Kursy repetytoryjne oraz egzaminy certyfikacyjne – zapisy
Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną przypominamy terminy rejestracji na kursy repetytoryjne oraz na egzaminy certyfikacyjne w sesji letniej:
– rejestracja na kurs repetytoryjny przed egzaminami w sesji letniej: 05.05.2023 – 31.05.2023,
– rejestracja na egzaminy w sesji letniej: 05.05.2023 – 05.06.2023.
Po upływie wyżej podanych terminów, że nie będzie możliwości zapisu na kursy ani na egzaminy.
Poniżej link do oferty egzaminacyjnej oraz link do harmonogramu sesji letniej:
– oferta egzaminacyjna: https://jezyki.obce.uw.edu.pl/oferta-egzaminow/,
– harmonogram sesji letniej: https://jezyki.obce.uw.edu.pl/harmonogram-sesji/.
Seminarium ZAND
Zespół Antropologii Niezdyscyplinowanej ZAND zaprasza na seminarium, które odbędzie się we wtorek 9 maja 2023 roku, wyjątkowo o godz. 15:00 (on-line). Gościem seminarium będzie Juliusz Galiński, który wygłosi referat: W kierunku terrarystyk zdekolonizowanych? Pierwsze wnioski z wielostanowiskowych badań terrarystyki między Europą, Azją i Australią.
Link do spotkania w aplikacji MS Teams: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NjVjZWNiODktYjYzOS00ZDVhLWI1MWQtOGEzZDc5MWY3MzA2%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%225cc680b9-db00-4887-a7ab-84bd8244a208%22%2c%22Oid%22%3a%223cc85eb6-b22b-49da-9346-4ea5b2f68d0c%22%7d
Problematyka seminarium:
Bezkręgowce zaczęły być sprowadzane z krajów skolonizowanych i peryferyjnych do krajów centrum w okresie przypadającym na światową dominację Imperium Brytyjskiego, zwłaszcza w regionach Azji i Afryki. Dziś, tymi samymi szlakami transportowane są do Europy chrząszcze z centralnej Afryki, pająki z Indii, motyle z Indonezji i setki innych rodzajów drobnych stworzeń pochodzących z Globalnego Południa. Są wysyłane w paczkach, chowane w walizkach, płyną statkami czy lecą samolotami. Pełna środowiskowa, jak i społeczna, skala konsekwencji tej praktyki pozostaje niemożliwa do oszacowania – niekontrolowane odłowy, przenoszenie bezkręgowców na nowe siedliska oraz powstawanie gatunkowych hybryd stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Przy pozornie nieskończonej obfitości bezkręgowców i niemożliwych do zmapowania sieciach relacji między nimi, wszelkie operacje podejmowane zarówno przez indywidualnych terrarystów, jak i lokalne samorządy, rządy państw oraz międzynarodowe instytucje są poruszaniem się po omacku.
Aby zrozumieć fenomen terrarystycznej hodowli bezkręgowców, nie można ograniczyć się do badania praktyki w poszczególnych krajach. Należy spojrzeć przede wszystkim na połączenia, które stworzyły warunki konieczne do powstania współczesnej globalnej terrarystyki – od nowych mediów, poprzez późny kapitalizm, aż do technologii, jaką jest biologiczne pojęcie gatunku. Jaki jest stosunek współczesnej światowej terrarystyki do jej kolonialnych początków? Dlaczego w Polsce tak często stawiane są w terrariach rzeźby udające budowle azteckie, inkaskie bądź afrykańskie, ale w Australii zupełnie się tego nie robi? Czy terrarystyka może być lokalna, czy jest to jednak nieuniknienie zglobalizowana praktyka? Do kogo należy bezkręgowiec, który nigdy nie spotkał człowieka?
W trakcie seminarium odpowiem na te pytania, przedstawiając wstępne wyniki swoich wielostanowiskowych badań terenowych prowadzonych w ciągu ostatnich lat w Polsce, Australii, Tajlandii oraz Singapurze. Omówię zjawisko terrarystyki z perspektywy postkolonialnej oraz przeanalizuję ideologiczne założenia, które leżą u jej podstaw.
Juliusz Galiński jest studentem etnologii i antropologii kulturowej oraz mongolistyki i tybetologii w ramach studiów II stopnia w Kolegium MISH UW. Obecnie realizuje grant w ramach „Inicjatywy Doskonałości - Uczelnia Badawcza" na stażu naukowym na Australijskim Uniwersytetem Narodowym w Canberze. W ramach projektu bada terrarystykę australijską zestawiając ją z terrarystyką polską. Zajmuje się przede wszystkim badaniem bezkręgowców i relacji łączących je z ludźmi. W swoich wcześniejszych badaniach przyglądał się relacjom ludzi i pszczół, a wynik jego prac został opublikowany w „Etnografii Polskiej” (Galiński 2023). Juliusz jest członkiem Collegium Invisibile.
Wsparcie udzielane studentom za pośrednictwem BON
Komunikat nt. zasad ubiegania się o przyznanie urlopu zdrowotnego.
Dodatkowy termin podpięć dla przedmiotów realizowanych w semestrze letnim
Decyzją Pana Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Sławomira Żółtka, prof. UW w terminie od 10 lutego do 7 marca 2023 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.
Lektoraty w semestrze letnim 2022/23
Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominamy, że lektoraty odbywają się w cyklach rocznych (z wyjątkiem e-lektoratów). Studenci, którzy zapisali się na semestr zimowy, na semestr letni zostaną przepisani automatycznie. W przypadku braku żetonów, system naliczy opłatę. Z semestru letniego można samodzielnie wyrejestrować się podczas otwartej tury rejestracji.
W roku akademickim 2022/2023 studenci, którzy zrezygnują z uczęszczania na zajęcia w semestrze letnim, będą mogli wyrejestrować się z zajęć przewidzianych na semestr letni w terminie : 27.01.2023 – 30.01.2023 oraz wyrejestrować się i zarejestrować do grup zajęciowych z wolnymi miejscami i do nowych grup e-lektoratów na semestr letni w terminach: 02.02.2023 – 20.02.2023 i 24.02.2023 – 28.02.2023 (korekty).
Student, który nie zaliczył lektoratu w trakcie semestru zimowego lub letniego, ma możliwość skorzystania z dodatkowej oferty kursów intensywnych, które organizowane są w trakcie przerwy międzysemestralnej i podczas wakacji letnich. Rejestracja na zimowe kursy intensywne w roku akademickim 2022/2023 odbywa się w terminie: 19.01.2023 – 7.02.2023.
Harmonogram rejestracji na zajęcia WF
Harmonogram rejestracji na zajęcia WF w semestrze letnim 2022/23
https://wfisport.uw.edu.pl/
Rejestracja na egzaminy certyfikacyjne
Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy o terminach rejestracji na kursy repetytoryjne oraz na egzaminy certyfikacyjne w sesji zimowej 2022/23:
- rejestracja na kurs repetytoryjny przed egzaminami w sesji zimowej: 15.12.2022 – 13.01.2023
- rejestracja na egzaminy w sesji zimowej: 15.12.2022 – 16.01.2023
Równocześnie informujemy, że nie będzie możliwości zapisu na kursy ani na egzaminy po upływie wyżej podanych terminów.
Egzaminy certyfikacyjne z języków obcych w roku akademickim 2022/23
Egzaminy certyfikacyjne z języków obcych w roku akademickim 2022/23: informacje.
Praktyki studenckie w Radiu Kapitał
Oferta praktyk organizowanych przez Stowarzyszenie Radio Kapitał.
EKOinnowatorzy 2022 – ogólnopolski konkurs dla kół naukowych, studentów i doktorantów
Dofinansowanie mobilności studentek i studentów UW
I konkurs w ramach Programu IDUB na dofinansowanie mobilności studentek i studentów Uniwersytetu Warszawskiego
Szczegółowe informacje o konkursie wraz z zasadami znajdują się na stronie: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/dzialania/iv-2-3/mobilnosc-1/
Pomoc materialna na UW
Uniwersytet jest miejscem, w którym znajdą Państwo wsparcie nie tylko w rozwoju naukowym, ale również w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Do najpopularniejszych stypendiów dla studentów należą: stypendium socjalne i zapomoga oraz stypendium rektora. W przypadku studentów, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności dostępne jest również stypendium dla osób niepełnosprawnych. Staramy się, aby ubieganie się o każde z tych stypendiów było jak najprostsze. Cała procedura odbywa się online, za pośrednictwem USOSweb (po zalogowaniu się do USOSweb centralnego należy wybrać: dla wszystkich, następnie wnioski).
Więcej informacji → na tej stronie.
Szkolenie w zakresie BHP
Szanowni Państwo,
Uprzejmie przypominamy, że wyznaczone terminy zaliczenia przedmiotu "Szkolenie w zakresie BHP" obejmują daty: 21 marca- 10 lipca 2022 r. oraz 29 sierpnia - 11 września 2022 r.
Osoby, które chciałaby zaliczyć przedmiot poza wyznaczonymi terminami proszone są o kontakt z koordynatorkami przedmiotu, panią Dorotą Olejarką i panią Niną Zielińską:
Dorota Olejarka: bhp-pomoc@uw.edu.pl
Nina Zielińska: nzielinska@adm.uw.edu.pl
Bezpłatna opieka medyczna dla studentów
Przychodnia CenterMed Warszawa Sp. z o.o informuje o bezpłatnej opiece medycznej dla studentów.
Informacja o opiece dla studentów jest dostępna na dedykowanej stronie: https://zdrowystudent.pl/, a wszelkie problemy związane ze zdrowiem studenta można bezpłatnie rozwiązać dzwoniąc pod numer studencki 22 592 48 30 (wizyty, recepty, skierowania).
Dodatkowe kursy internetowe (w formie samouczków na platformie Kampus)
Szanowni Państwo,
W imieniu Kierownika Jednostki Dydaktycznej dr. hab. Przemysława Kordosa uprzejmie informuję, że dla Studentów Wydziału „Artes Liberales” zostały ogłoszone dodatkowe całkowicie zdalne, asynchroniczne kursy przygotowane przez Wykładowców naszego Wydziału:
- Dr Thurston Cleve Hicks: Humans and Their Endangered Great Ape Cousins,1 ECTS
- Dr Krzysztof Skonieczny: New Trends in French Philosophical Thought,2 ECTS (przedmiot powstał na podstawie zajęć pana prof. Jana Miernowskiego)
- Dr Michał Oleszczyk: Polskie kino gatunkowe: Dwie adaptacje literatury polskiej w reżyserii Marka Piestraka,1 ECTS
Zaliczenie każdego z proponowanych wykładów da Państwu możliwość zdobycia dodatkowych punktów ECTS i rozliczenie ich w miarę potrzeby w roku akademickim 2021/22 lub 2022/23 jako zajęć fakultatywnych.
Rejestracja na zajęcia jest prowadzona poprzez nową ogólnopolską stronę Internetowej Rekrutacji Kandydatów i będzie trwała w dniach 1-16.06.2022 r. https://ukraina.irk.edu.pl/pl/
Zapisu na kurs można dokonać tworząc konto w systemie Ukraina IRK oraz wybierając kurs z zakładki kursy (przygotowawcze/językowe) – > kursy on-line https://ukraina.irk.edu.pl/pl/offer/KURSY/field/KURSY-ONLINE/
Kursy będą prowadzone na platformie Kampus, a ich zaliczenie będzie możliwe do 17.07.2022 roku.
(Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotów znajdują się na stronach kursów w IRK Ukraina oraz w sylabusach w USOSweb UW).
Wykłady powstały w związku z pilotażowym programem zajęć dla Kandydatów z Ukrainy. Projekt ma za zadanie sprawdzenie procesu rejestracji, rekrutacji a także całkowicie zdalnego i asynchronicznego zaliczania kursów na platformie Kampus.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania chętnie odpowiem.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Karolina Koper
karolina.koper@al.uw.edu.pl
Szkoła Letnia ICM:
Zaawansowane narzędzia IT oraz sposoby komunikacji w pracy (nie tylko) naukowej
Zapraszamy studentów wszystkich kierunków Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w szkole letniej w języku angielskim "Zaawansowane narzędzia IT oraz sposoby komunikacji w pracy (nie tylko) naukowej /Advanced IT tools and communication methods in (not only) scientific work".
Termin: 27 czerwca – 8 lipca 2022
Forma zajęć: stacjonarna
Lokalizacja: Centrum Danych ICM, ul. Kupiecka 32, Warszawa
Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Uczestnikiem/czką szkoły letniej może być tylko i wyłącznie student/ka Uniwersytetu Warszawskiego posiadający status studenta/ki przez cały okres trwania szkoły letniej. Studenci po ukończeniu szkoły letniej uzyskują 5 punktów ECTS w kategorii przedmiot ogólnouniwersytecki. Rejestracja w USOS nastąpi po zakończeniu rekrutacji.
Start rekrutacji (I tura): 28 kwietnia 2022 r., godz. 16:00
Zakończenie rekrutacji: 18 maja 2022 r., godz. 23:59
Więcej informacji: https://akademia.icm.edu.pl/szkolenia/studencka-szkola-letnia2022/
Rekrutacja na Program MOST na rok akademicki 2022/2023
Kolejna rekrutacja do Programu MOST, tym razem na semestr zimowy i cały rok akademicki 2022/2023 potrwa, do 15 maja. Zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów (https://irkmost.amu.edu.pl/pl/news/2022Z/) i śledzenia naszego profilu na Facebooku (www.facebook.com/programmost2000). Tam regularnie będą się pojawiać przydatne informacje i oczywiście odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.
Stypendia Santander dla studentów i studentek UW
W ramach nowych *Stypendiów Santander *pod hasłem* #NeverStopLearning *zachęcamy do aplikowania na bezpłatne kursy i szkolenia. Są one okazją do rozwijania kompetencji językowych, cyfrowych i biznesowych. Szczegółowe informacje.
Programy stypendialne Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Szczegółowe informacje, terminy oraz zasady aplikowania znajdują się na tej stronie.
23 lutego: godziny dziekańskie na Wydziale „Artes Liberales”
Zajęcia cyfrowe dla studentów
31 stycznia ruszyła rejestracja na przedmioty ogólnouniwersyteckie doskonalące kompetencje cyfrowe studentów, przydatne w działalności naukowej i bardzo cenione na rynku pracy.
To pierwsza tak bogata oferta warsztatów z narzędzi informatycznych, przygotowanych z myślą nie tylko o umysłach ścisłych. Studentów czterech ostatnich semestrów studiów wszystkich kierunków studiów, od humanistów po matematyków zapraszamy na następujące warsztaty:
- Analiza i wizualizacja danych w Pythonie
- How computers work: Introduction to digital logic and microcontrollers
- Introduction to programming in Python
- My first computing program. Introduction to Mathematica
- Mój tekst w Latexu? Podstawy LaTeXa w środowisku Overleaf
- My first essay with LaTeX, an introduction to LaTeX on Overleaf
- Mój pierwszy projekt na mikrokontroler - warsztaty online
- Mój pierwszy projekt na mikrokontroler - ćwiczenia
- Python dla każdego. Automatyzacja pracy na komputerze
- Processing data in Python
- Programowanie w języku Julia
- Podstawy pakietu LibreOffice i Google Workspace
- Wstęp do uczenia maszynowego - podstawy
- Wstęp do uczenia maszynowego – głębokie sieci neuronowe
- Wnioskowanie statystyczne przy użyciu Pythona z elementami arkuszy obliczeniowych (poziom podstawowy)
- Wnioskowanie statystyczne przy użyciu Pythona (poziom średniozaawansowany)
Dzięki tym kursom sprawniej będzie można się poruszać po pakietach typu Office, jak i w środowisku LaTeX do profesjonalnej edycji tekstu. W ofercie kursów znajdują się również podstawowe oraz zaawansowane kursy języka Python, jak i wschodzącą informatyczną gwiazdę – język Julia. Na zainteresowanych przygodami elektronicznymi czeka świat mikrokontrolerów oraz algorytmy uczenia maszynowego – potęga cyfrowego świata. Część z zajęć prowadzona będzie w języku angielskim. Organizatorem zajęć jest Wydział Fizyki UW, a zapisywać się na nie można w systemie rejestracji żetonowej do 14 marca 2022 r.
Przeniesienie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych w tryb zdalny
Szanowni Państwo,
Biorąc pod uwagę dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną w kraju, Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej podjęła decyzję o przeprowadzeniu sesji zimowej roku akademickiego 2021/22 w trybie całkowicie zdalnym. Zgodnie z uchwałą RK nr 2 z dnia 24.01.2022, zarówno część pisemna egzaminu, jak i część ustna będą odbywały się w trybie zdalnym. Szczegóły na stronie http://rada.wn.uw.edu.pl/.../uchwala-rady-koordynacyjnej.../
Dear Students
Taking into account the rapidly changing epidemiological situation in the country, The University Council for the Certification of Language Proficiency decided to conduct the winter session of the academic year 2021/22 in a remote mode. According to the resolution of the Council No. 2 dated 24.01.2022, both the written part and the oral part will be held online. http://rada.wn.uw.edu.pl/en/2022/01/24/2467/
Frontiers of Science – Pogranicza nauki
W styczniu ruszyły zapisy w USOSie na drugą edycję pilotażu Frontiers of Science: kursu utworzonego we współpracy z Columbia College dla studentek i studentów kierunku artes liberales. W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej w środy: jedna grupa została zaplanowana na godziny poranne (9.45-11.15), a druga późnym popołudniem (16.45-18.15). Tym razem konwersatoria będą się odbywały w języku polskim – liczymy, że ułatwi to aktywny udział w zajęciach większej liczbie uczestników.
Kurs skupia się wokół czterech modułów: Mind & Brain (neuronauka), Physics & Reality (fizyka teoretyczna), Molecules & Life (biochemia) i Climate & Us (klimatologia), a cotygodniowe konwersatoria uzupełniają nagrania wykładów wygłaszanych w języku angielskim przez pracowników naukowych Columbia College, zadania na platformie internetowej oraz cztery sesje Q&A z polskimi naukowcami i naukowczyniami specjalizującymi się w kluczowych dla kursu dziedzinach wiedzy.
Kurs łączy perspektywy nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych. Jest kierowany do wszystkich studentów zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami nauki i tych, którzy chcą lepiej zrozumieć najważniejsze wyzwania współczesności. Celem drugiej edycji pilotażu jest także dalsze testowanie nowego pomysłu – tym razem w języku polskim – i we współpracy z uczestnikami wypracowanie ostatecznej formy zajęć, która stałaby się trwałym elementem programu studiów w Kolegium.
Ankieta do raportu Just.Start vol. 2
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego (IUW) wraz z Ośrodkiem Ewaluacji UW zachęcają studentów do udziału w ankiecie do raportu Just.Start vol. 2. Dla osób, które wezmą udział w ankiecie, zespół IUW przygotował konkurs z nagrodami. Więcej informacji.
Zajęcia dydaktyczne na Wydziale „Artes Liberales”
Z dniem 10 stycznia 2022 roku nauczanie na kierunkach studiów prowadzonych na Wydziale „Artes Liberales” powraca do formy stacjonarnej. Wyjątek stanowią zajęcia wymienione w Załączniku nr 1 do Zarządzenia KJD WAL z 30 września 2021 r. które były prowadzone zdanie lub hybrydowo.
Stacjonarny dyżur dziekanatu w przerwie międzyświątecznej
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że stacjonarny dyżur dziekanatu w przerwie międzyświątecznej odbędzie się 29 i 30 grudnia w godzinach 8.00-17.00.
Rekrutacja do 8 edycji Brave Campu!
Rekrutacja na Brave Camp przedłużona do 9 stycznia 2022 r.
Brave Camp to tygodniowy obóz, w czasie którego studenci UW oraz WUM-u uczestniczą w warsztatach i zajęciach dotyczących przedsiębiorczości, biznesu, zarządzania. W między czasie pracują nad własnymi projektami, a ostatniego dnia w czasie finałowej gali zaprezentować swoje pomysły przed komisją. Ale to nie koniec! Twórcy najlepszych projektów mogą wygrać kilka tysięcy złotych na realizację pomysłu. Co więcej jest to idealna okazja do integracji i poznania osób z różnych kierunków, a wyjazd jest bezpłatny!
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i daj sobie niepowtarzalną szansę na rozwój! https://iuw.edu.pl/pl/
Na zgłoszenie czekamy do 31 grudnia! Więcej dowiesz się na wydarzeniu oraz naszych social mediach! https://www.facebook.com/
Zapraszamy również do udziału w spotkaniu na zoomie, które odbędzie się we wtorek 14 grudnia o godzinie 19:00. Porozmawiamy z Marią Kos, która odpowiada za organizację wydarzenia, a słuchacze będą mogli zadać pytania dotyczące Brave Campu.
Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/95855839901?
Meeting ID: 958 5583 9901
Passcode: 6NA7VX
Lektoraty w trybie zdalnym
Dyrekcja Szkoły Języków Obcych informuje, że od 29.11.2021 do 12.12.2021 lektoraty Szkoły Języków Obcych będą odbywały się w trybie zdalnym, zgodnie z Zarządzeniem nr 4 Dyrektora SzJO.
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu szuka ochotniczek i ochotników
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu zaprasza studentki i studentów UW do wzięcia udziału w nowej inicjatywie realizowanej we współpracy z Welcome Point UW! Poszukuje się ochotniczek i ochotników, którzy dołączą do zespołu wspierającego zagraniczne pracowniczki i zagranicznych pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Wolontariusze i wolontariuszki zaangażują się między innymi w:
- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych,
- wsparcie w organizacji spraw codziennych związanych z osiedleniem się w Polsce,
- pomoc w tłumaczeniu informacji z języka polskiego na angielski.
Dlaczego warto się zaangażować?
- To wspaniała okazja, aby poznać badaczy i badaczki z różnych stron świata.
- Elastyczny wolontariat – w tym działaniu nie wymagamy regularnej dyspozycyjności.
- Studentki i studenci przed przystąpieniem do działania wezmą udział w warsztatach i szkoleniach.
- Wolontariuszki i wolontariusze rozwiną praktyczne doświadczenie w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku.
Zgłoszenia są przyjmowane do 28 listopada do godziny 18:00. Szczegóły znajdują się → tutaj.
Program MOST
Ruszyła rekrutacja na program MOST na semestr letni roku akademickiego 2021/22.
MOST to program mobilności studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów. Umożliwia on studiowanie w innym mieście przez semestr lub nawet cały rok akademicki.
Szczegóły dot. programu: www.bit.ly/most-21-22
Konkurs na projekt maskotki WUF1
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza konkurs na projekt maskotki promującej WUF11: XI sesję Światowego Forum Miejskiego.
Światowe Forum Miejskie (WUF) to najważniejsza i największa konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie, którą organizuje UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Jej cel to rozwiązywanie problemów, przed którymi stoi dziś większość miast na świecie – szybkiej urbanizacji i jej wpływu na społeczności, miasta, gospodarki, zmiany klimatyczne. Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. WUF to okazja do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się zdobytymi doświadczeniami. Efektem spotkań są rekomendacje dla polityki miejskiej i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast. Wydarzenia WUF odbywają się co 2 lata i skupiają każdorazowo ok. 20 tysięcy osób, między innymi przedstawicieli rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych, a także organizacji oraz instytucji finansowych.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/konkurs-na-projekt-maskotki-wuf11
Szkolenia z zakresu przedsiębiorczości dla studentów i doktorantów
„Studencka Akademia Biznesu” to kompleksowy, coweekendowy cykl działań szkoleniowych z zakresu przedsiębiorczości, adresowany do 60 wybitnie uzdolnionych studentów i doktorantów z całej Polski, zaangażowanych w działalność kół naukowych lub zainteresowanych założeniem oraz prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa. Spotkania z ekspertami i praktykami będą obejmowały: szkolenia praktyczne, debaty i webinary tutoringowe dotyczące tematów związanych z aspektami prawnymi przedsiębiorczości oraz kompetencjami biznesowymi.
Forma zajęć: online, a także stacjonarnie (Gdańsk). Szerszy zakres przewidzianych tematów dostępny jest na stronie projektu: http://akademiabiznesu2021.pl/.
Projekt potrwa do 21 listopada. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Debaty Publicznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Na szkolenia obowiązuje rejestracja poprzez formularz.
Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://akademiabiznesu2021.pl/
II tura rejestracji na zajęcia wyrównawcze (w tym języków obcych)
Rejestracja na zajęcia wyrównawcze realizowane w ramach programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
- Zajęcia wyrównawcze mają na celu pogłębienie wiedzy z różnych przedmiotów (w tym języków obcych) w zakresie wymaganym do odbycia studiów na określonym kierunku oraz wyeliminowanie ewentualnych różnic w przygotowaniu do kształcenia na danym kierunku studiów
- Termin realizacji zajęć wyrównawczych – 25 października – 22 grudnia br.
- Oferta zajęć wyrównawczych skierowana jest wyłącznie do studentów studiów stacjonarnych, pierwszego roku studiów, pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
- Rejestracja na zajęcia wyrównawcze odbędzie się w dwóch turach:
- I tura – 11.10.2021 – 15.10.2021 br. (grupy dedykowane studentom określonych programów studiów oraz grupy otwarte dla wszystkich uprawnionych studentów)
- II tura – 19.10.2021 – 24.10.2021 br. (dodatkowa tura rejestracji dla wszystkich uprawnionych studentów w ramach wolnej puli miejsc)
- Uprawniony student otrzyma dodatkowo 30 żetonów typu ZW na zapisy
- Student może zapisać się wyłącznie do jednej grupy zajęciowej
- Zapisy dostępne na stronie rejestracji żetonowej – kod rejestracji 0000-ZW-2021Z – https://rejestracja.usos.uw.
edu.pl/catalogue.php?rg=0000- ZW-2021Z - Student realizuje przedmiot poza programem studiów. Przedmiotu nie podpina się się ani pod program ani pod etap studiów
- Zajęcia wyrównawcze są bezpłatne
Świadczenia pomocy materialnej
Komunikat Rektora w sprawie terminów oraz formy ubiegania się o świadczenia pomocy materialnej w roku akademickim 2021/2022.
Forma i terminy składania wniosków o przyznanie studentom stypendium rektora, stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych i zapomogi w roku akademickim 2021/2022 → https://bit.ly/3oVuLJL.
Szkolenie BHP
Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” informuje, że na platformie internetowej Kampus dostępne jest już szkolenie BHP, które należy zaliczyć na pierwszym roku. Nie trzeba zapisywać się na ten przedmiot przez USOS – po zaliczeniu kursu i zdaniu testu oceny zostaną wpisane automatycznie. Więcej informacji o kursie, w tym klucz dostępu, znaleźć można po kliknięciu w ikonkę "i" obok nazwy kursu. https://kampus.come.uw.edu.pl/
Rekrutacja do Akademii Liderów Cyfrowej Zmiany
Interesujesz się transformacją i digitalizacją w biznesie? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat wpływu machine learningu, robotyzacji i sztucznej inteligencji na marketing? A może interesuje Cię personalizacja doświadczeń klienta czy rozwój e-commerce przy pomocy customer journey oraz storytellingu? Nie możesz przegapić wydarzenia Inkubatora UW!
Akademia Liderów Zmiany Cyfrowej, której partnerami są Salesforce i Cloudity, to 65 godzin darmowych warsztatów i wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży IT, zarządzania oraz strategii Design Thinking. Akademia potrwa 6 weekendów i jest szansą na zdobycie wiedzy z zakresu rozwiązań IT w biznesie, zarządzania i finansowania projektu, a także sposobów docierania do potrzeb klientów. Program skierowany jest do studentów UW i WUM! Na koniec otrzymasz certyfikat!
Nie czekaj, aplikuj! Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje znajdziesz pod linkiem: https://iuw.edu.pl/pl/offer/blog/nowosc-w-ofercie-iuw-akademia-liderow-zmiany-cyfrowej-startujemy-z-rekrutacja/
Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/JqiCw9GT
Zapraszamy do udziału i czekamy na Was!
Informacja o naborach do zespołów artystycznych UW
Drogie Studentki, Drodzy Studenci,
podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim możecie rozwijać swoje pasje w zespołach artystycznych. W najbliższym czasie odbędą się nabory do zespołów działających przy naszej uczelni: Chóru Akademickiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” i Teatru Hybrydy, a także Chóru Wydziału Fizyki UW. Zespoły serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w eliminacjach. Szczegółowe informacje znajdują się → tu.
Legitymacje studenckie UW
Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 sierpnia 2021 r. nastąpiło zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni i podmiotów prowadzących kształcenie doktorantów, wprowadzonego pierwotnie na okres od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r.
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 sierpnia 2021 r. uchylającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1464) legitymacje studenckie pozostaną ważne przez 60 dni od dnia uchylenia rozporządzenia tj. do dnia 14 października 2021 r. Oznacza to, że obecne legitymacje studenckie stracą ważność 14 października 2021 r. i będą wymagały przedłużenia.
Sekcja Studencka Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Sekcja Studencka Studium Wychowania Fizycznego i Sportu informuje, że w dniach 17 lipca – 29 sierpnia sekcja studencka będzie nieczynna z uwagi na zaplanowany urlop wypoczynkowy. Wszelkich formalności należy dopełnić do 16 lipca.
Bieżące informacje o egzaminie certyfikacyjnym z języka obcego
http://certyfikacja.uw.edu.pl/
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ANKIECIE
Kim jesteśmy? Tworzymy zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Polskiej Akademii Nauk.
Co robimy? W lipcu 2020 roku nasz zespół przeprowadził badanie dotyczące nauczania zdalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz, po pierwszym roku całkowitej nauki zdalnej, chcielibyśmy poznać Państwa opinie dotyczące korzyści i trudności związanych z przejściem na nowy sposób uczenia się/nauczania.
Zapraszamy WSZYSTKICH STUDENTÓW do wypełnienia anonimowej ankiety. https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_4Iw6UeuKS2apuXI
Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny, w dowolnym momencie można z niego zrezygnować bez podania przyczyny i bez żadnych konsekwencji. Wyniki będą analizowane zbiorczo i posłużą do wypracowania skutecznych strategii wsparcia osób z trudnościami w uczeniu się na UW oraz do celów naukowych. Czas wypełnienia ankiety zależy od tempa pracy (w tym czytania i pisania) i zajmuje ok. 20-25 minut. Ankieta będzie otwarta do 20 lipca 2021 r.
Zapraszamy!
dr Joanna Zawadka (joanna.zawadka at uw.edu.pl)
Wydział Polonistyki
Zbiórka korków i nakrętek
Na prośbę pracowników oddziału Chirurgi Urazowej i Ortopedii UCK - WUM w Warszawie zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o dokonywanie zbiórki korków i nakrętek pochodzących z zużytych butelek plastikowych. Zebrane nakrętki i korki zostaną przekazane na cele społeczne, charytatywne oraz do fundacji, które zajmują się pomocą i rehabilitacją osób niepełnosprawnych.
Agnieszka Grabowska
Uniwersytet Warszawski
Biuro ds. Nieruchomości "Powiśle"
Projekt „Granice w teatrze” przeciw przemocy i nadużyciom w teatrze i szkolnictwie artystycznym
Projekt partnerski podnoszący świadomość praw człowieka, standardy stosowania prawa i równego traktowania w polskim szkolnictwie teatralnym i w teatrze stworzony przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI (Polish Centre of the International Theatre Institute). Jest odpowiedzią na coraz częściej raportowane i nagłaśniane przypadki nadużyć w polskich teatrach i szkołach artystycznych.
W ramach projektu zostanie zrealizowanych 80 godzin warsztatów i szkoleń oraz czterogodzinny panel dyskusyjny. W jego wyniku zostanie stworzony e-book, w którym zebrane będą doświadczenia projektu, popularyzujące wiedzę i dobre praktyki. Przy udziale grona ekspertów powstanie projekt KARTY PRAW i GRANIC PROCESU TWÓRCZEGO, z intencją by karta taka była akceptowana i podpisywana przed kolejne teatry i ośrodki edukacji artystycznej.
Ponadto w nasze działania włączyła się Kancelaria Prawna „BUDNIK. POSNÓW & Partnerzy” z Wrocławia której zadaniem jest opracowanie szeregu działań z zakresu popularyzowania wiedzy prawnej dotyczącej obszaru w jakim sytuuje się projekt GRANICE W TEATRZE
Dodatkowo w ramach projektu powstaną dwa filmy: jeden film dokumentujący wydarzenie oraz drugi pod tytułem „Mity Teatralne”.
Więcej o projekcie na profilu FB: http://bit.ly/GraniceWTeatrze oraz https://www.facebook.com/ITIPoland.
DZIKI ATLAS. GRUPA CZYTELNICZA
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do udziału w otwartej grupie czytelniczej Dziki Atlas będącej częścią Departamentu Obecności 2021. Więcej informacji.
Make it visible! – interaktywne warsztaty w j. angielskim
Welcome Point zaprasza do rejestracji na ostatnie miejsca warsztatowe w projekcie: Make it visible!. Interaktywne warsztaty w j. angielskim dotyczą komunikacji i promocji w środowisku wielokulturowym. Więcej informacji na stronie → Welcome Point UW.
Kurs online z ekspertem od negocjacji i byłym wykładowcą Harvard Law School pt. „Negotiation Strategies & Techniques Made Easy!”
Center For American Studies zaprasza do udziału w intensywnym weekendowym
kursie online z ekspertem od negocjacji i byłym wykładowcą Harvard Law
School pt. „Negotiation Strategies & Techniques Made Easy!”.
Kurs sprawi, że zrozumiesz podstawowe techniki i schematy negocjacji. Co
więcej, dowiesz się jak reagować na trudne chwyty negocjacyjne strony
opozycyjnej, ale przede wszystkim nauczysz się doprowadzać negocjacje do
końca z uwzględnieniem interesów Ciebie lub Twojej firmy!
*Wykładowca*: Stephen Szrom jest doktorem nauk prawnych (J.D. Harvard Law
School), obecnie piastującym funkcję Dyrektora ds. Strategii w Astranis –
kalifornijskiej firmie, która na celu ma zapewnienie dostępu do internetu 4
miliardom ludzi, którzy wciąż go nie mają.
Termin kursu to 5-7 marca 2021 r. Link: https://fb.me/e/LxRkdzEi
Dodatkowy termin podpięć
Decyzją Pana Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia prof. ucz. dr hab. Sławomira Żółtka w terminie od 1 do 21 lutego 2021 r. będzie możliwość dokonywania przez studentów w USOSweb podpięć przedmiotów, realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.
Dear Students, we would like to inform that from the 1st of February to the 21st of February 2021 it will be possible to link courses conducted in the summer semester of the academic year 2020/2021 to one's degree. This information concerns all courses that have not been linked automatically at the time of registration, including ongoing language courses started in the winter semester.
Frontiers of Science
25 stycznia ruszają zapisy w USOSie na pilotaż kursu Frontiers of Science utworzonego we współpracy z Columbia College dla studentek i studentów I stopnia kierunku artes liberales. Zajęcia – dwie grupy prowadzone w języku angielskim, w formie zdalnej – będą odbywały się w środy późnym popołudniem i wieczorem.
Kurs skupia się wokół czterech modułów: Mind & Brain (neuronauka), Physics & Reality (fizyka teoretyczna), Molecules & Life (biochemia) i Climate & Us (klimatologia), a cotygodniowe konwersatoria uzupełniają nagrania wykładów wygłaszanych przez pracowników naukowych Columbia College, zadania na platformie internetowej oraz cztery sesje Q&A z polskimi naukowcami i naukowczyniami specjalizującymi się w kluczowych dla kursu dziedzinach wiedzy.
Kurs łączy perspektywy nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych. Jest kierowany do wszystkich studentów zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami nauki i tych, którzy chcą lepiej zrozumieć najważniejsze wyzwania współczesności. Celem pilotażowej edycji kursu jest także przetestowanie nowego pomysłu i we współpracy z uczestnikami wypracowanie ostatecznej formy zajęć, która stałaby się trwałym elementem programu studiów w Kolegium.
Konkurs: Interstudent 2021
Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie studentów, którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland".
Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych. Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.
Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2021 nastąpi w lutym podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 stycznia 2020 r. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej konkursu.
Test zaliczeniowy BHP
Szanowni Państwo,
przypominamy, że roku akademickim 2020/2021 test zaliczeniowy BHP będzie otwarty na platformie COME:
I termin: 16.11.2020r. - 14.02.2021r.
II termin: 26.02.2021r. - 7.04.2021r.
Rezygnacja z zaliczenia przedmiotu w semestrze zimowym
UWAGA!
Termin rezygnacji z zaliczenia przedmiotu w roku akademickim 2020/21 - 18 stycznia 2021.
Więcej o zasadach rezygnacji z zaliczenia przedmiotu: http://cknjoiee.uw.edu.pl/rezygnacja-z-zaliczania-przedmiotu/.
A new online workshops ‘Career Planning’
Welcome Point UW invites all long-term international students to the next edition of ‘Career Planning’ workshops with a professional trainer Joanna Jasińska, PhD.
Who can participate?
- 2nd and 3rd year students of first cycle (Bachelor’s degree)
- 4th and 5th year students of uniform Master studies
- students of second cycle (Master’s degree)
The workshops will be held on 16th-17th December, 2020, 10:00 am. – 1:30 pm.
To participate, please register through this link: https://forms.gle/FMfqcJkDiuj4UiCW8
Application deadline: 7th December 2020, 12 pm.
More information can be found on our website: http://welcome.uw.edu.pl/career-planning-workshops-for-international-students/
Please also join our Facebook event: https://bit.ly/3mmJKIm
Egzaminy certyfikacyjne z języków obcych
Emotions management in epidemic and post-epidemic world – online workshops
Welcome Point would like to invite all long-term international students to a new online workshops ‘Emotions management in epidemic and post-epidemic world’ with Dorota Kobylińska, PhD from the Faculty of Psychology.
Tryb pracy Dziekanatu Wydziału „Artes Liberales”
Spotkanie informacyjne nt. Programu Fulbright Schuman
Szanowni Państwo,
w imieniu Komisji Fulbrighta zapraszam na wirtualne spotkanie informacyjne nt. Programu Fulbright Schuman, który oferuje stypendia dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych i pracowników administracji publicznej na realizację własnych projektów związanych z obszarami działalności Unii Europejskiej we wszystkich dyscyplinach naukowych.
Stypendium jest finansowane przez amerykański Departament Stanu oraz Komisję Europejską. Rekrutacją do programu Fulbright Schuman zajmuje się Komisja Fulbrighta w Brukseli. Wszystkie informacje dla kandydatów i kandydatek znajdują się na stronie fulbright schuman.eu.
Spotkanie w formule online w j.angielskim odbędzie się 6 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 15:00 na platformie Zoom. W celu dołączenia do wydarzenie należy kliknąć w link: https://zoom.us/j/99942238945pwd=MkJ3NGFWaUtqUEFBcGt6ak5lS1hEUT09
Meeting ID: 999 4223 8945
Passcode: 365418
Z poważaniem
Hanna Bylicka
specjalista
Biuro Międzynarodowych Programów Badawczych
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE
Świadczenia pomocy materialnej (w tym stypendium socjalne na semestr zimowy 2020/21)
Na stronie BSS pojawiła się ogólna informacja dotycząca składania wszystkich wniosków stypendialnych (w tym wniosku o stypendium socjalne): http://bss.uw.edu.pl/sekcja-socjalna/stypendia/
Stypendium rektora UW
Szanowni i Drodzy Studenci,
w roku akademickim 2020/2021 wniosek o stypendium rektora składa się w formie dokumentu elektronicznego przez USOSweb.
Termin na złożenie wniosku o stypendium rektora upływa 3 listopada 2020 roku. Do końca tego dnia należy złożyć wniosek o stypendium rektora w USOSwebie. Tura jest otwarta do godz. 23:59 3 listopada i po jej zamknięciu nie ma już możliwości na złożenie wniosku.
Ważna uwaga instruktażowa
Na ósmej stronie wniosku należy kliknąć w przycisk „DALEJ: PODPISZ I ZŁÓŻ ELEKTRONICZNIE” (przycisk "zarejestruj" jest nieaktywny). USOSweb otworzy kolejny ekran, na którym będzie trzeba wprowadzić kod autoryzacyjny (USOSweb wygeneruje go automatycznie i wyśle na adres mailowy podany w USOSweb – czasem trzeba na niego chwilę zaczekać). Po wprowadzeniu kodu autoryzacyjnego nastąpi złożenie wniosku drogą elektroniczną przez USOSweb – wniosek będzie miał status „złożony” (w historii wypełniania wniosku będzie widoczna data jego złożenia). Wniosek, który ma status złożony, jest wnioskiem poprawnie złożonym.
Wszelkie pytania i wątpliwości należy składać na adres: stypendiumrektora@uw.edu.pl.
Wolne miejsca na OGUNach
W rejestracji pojawiły się dwa OGUN-y profesora wizytującego poświęcone tematyce kontaktów Europy ze Wschodem i kosmopolitczynej Lizbony. Prawdopodobnie dodano je późno, bo grupy są prawie puste. Jeśli ktoś z Państwa jeszcze nie znalazł swoich zajęć OGUN, to polecam je Państwa uwadze:
A snapshot of sixteenth-century Lisbon. The anonymous Chafariz d'El Rei and its problems
https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/course.php?rg=&group=&subject=&cdyd=&...
European Empires in the East, 1500-1800. A comparative analysis
https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/course.php?rg=&group=&subject=&cdyd=&...
Przedłużanie ważności legitymacji studenckich
Szanowni Państwo,
w związku z nadal trwającą ograniczoną działalnością uczelni nie ma obowiązku osobistej wizyty w dziekanacie w celu przedłużania ważność legitymacji. Legitymacje ważne są do 30 listopada 2020 r. bez konieczności potwierdzania ich ważności.
Stypendia ministra
W roku akademickim 2020/2021 obowiązują nowe regulacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczące składania wniosków o stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów.
Od dnia 1 października do dnia 25 października 2020 r. rektorzy uczelni mogą składać wnioski o przyznanie stypendium dla studentów wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi, wyłącznie za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (system OSF).
Każdy student, który planuje złożyć wniosek o stypendium ministra samodzielnie wypełnia i składa taki wniosek w systemie OSF, po uprzednim zgłoszeniu się do Biura Spraw Studenckich w celu otrzymania dostępu do tego sytemu (login i hasło).
Więcej informacji na stronie BSS.
Online Welcome Week dla studentów zagranicznych
Od 6 do 9 października odbędzie się seria spotkań online dla zagranicznych studentów na UW. Podczas wydarzeń poruszone zostaną kwestie dotyczące m.in. ogólnych informacji o Uniwersytecie, praw studenta, bezpieczeństwa i usług bibliotecznych.
Uniwersytecki Welcome Point organizuje Welcome Week w trybie online, podczas którego zagraniczni studenci będą mogli zdobyć najważniejsze informacje o UW, jego strukturze i zasadach funkcjonowania, możliwościach, jakie na nich czekają, aspektach dotyczących bezpieczeństwa czy korzystania z biblioteki.
Stypendium rektora dla studentów UW
Studenci studiów I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich mogą ubiegać się o przyznanie stypendium rektora w roku akademickim 2019/2020. Termin składania wniosków upływa 25 października. Więcej informacji.
Rejestracja na zajęcia WF w semestrze zimowym 2020/2021
(dotyczy zajęć stacjonarnych i zdalnych)
Przewodnik dla nowych studentów 2020
Specjalnie dla studentów pierwszego roku zostały zebrane w jednym miejscu wszystkie ważne informacje o uczelni. Jak zapisać się na zajęcia? Kiedy można wyjechać na wymianę zagraniczną? Czym jest USOS, punkty ECTS, oguny i lektoraty? Na jakie wsparcie można liczyć?
Przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej i online.
Zdalny semestr zimowy
Semestr zimowy w roku akademickim 2020/2021 na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się zdalnie. Online prowadzone będą zajęcia dydaktyczne, lektoraty, egzaminy czy dyżury wykładowców. Jeżeli zajęcia, ze względu na swoją specyfikę, wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami będą mogły być prowadzone stacjonarnie, z zachowaniem wymogów sanitarnych. Więcej informacji na stronie UW.
Termin poprawkowy zaliczenia szkolenia z BHP
Szanowni Studenci,
uprzejmie informujemy, że III termin (poprawkowy) zaliczenia szkolenia z BHP będzie możliwe od 31 sierpnia do 15 września 2020 roku. Powtarzanie przedmiotu wiąże się z odpłatnością 200 PLN. Bardzo prosimy o kontakt z dziekanatem osoby, które zamierzają podchodzić do zaliczenia, w celu nadania opłaty w systemie USOS. Szczegóły dotyczące szkolenia znajdują się na stronie COME: https://kampus.come.uw.edu.pl/course/view.php?id=2549.
Ubieganie się o miejsce w Domu Studenta
Od 14 lipca 2020 r. studenci maja możliwość składania wniosków o akademik na rok akademicki 2020/2021.
Na stronie Biura Spraw Studenckich znajduje się komunikat dotyczący terminów składania wniosków oraz rozpatrywania wniosków.
XIX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021 Segment IA
Rozpoczęła się XIX edycji Programu Stypendia Pomostowe 2020/2021 Segment IA z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Celem stypendium pomostowego jest wsparcie zdolnej i ambitnej młodzieży, pochodzącej z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na dziennych studiach magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach akademickich.
Uniwersytet Warszawski otrzymał darmowy dostęp do platformy korpusowej Sketch Engine
Dzięki staraniom zespołu Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza (Priorytetowy Obszar Badawczy IV: Przekraczanie granic humanistyki) Uniwersytet Warszawski dołączył do grona prawie 400 europejskich uczelni, które otrzymały dostęp do zasobów i narzędzi korpusowych platformy Sketch Engine, sponsorowany w ramach projektu europejskiego ELEXIS. Wszyscy pracownicy doktoranci i studenci UW mogą bezpłatnie korzystać z tego oprogramowania do 1 kwietnia 2022 roku.
Sketch Engine to obecnie jeden z najbardziej wszechstronnych i najpopularniejszych programów na świecie oferujący dostęp do olbrzymiej liczby zbiorów tekstów (korpusów) w ponad 90 językach oraz zaawansowanych narzędzi do ich przeszukiwania i analizy.
Więcej informacji w załączniku.
Egzaminy dyplomowe w trybie zdalnym
5 czerwca zostało wydane zarządzenie nr 120 Rektora UW w sprawie w sprawie składania pracy dyplomowej i przeprowadzania egzaminu dyplomowego w trybie zdalnym. Nowe zarządzenie, wraz ze zmianami w zasadach archiwizacji pracy dyplomowej, umożliwia wyłącznie elektroniczne składanie pracy dyplomowej w APD Zarządzenie wchodzi w życie 10 czerwca br., (tego dnia zostaną udostępnione wszystkie nowe funkcje APD, które pozwolą na przeprowadzenie całego procesu w trybie zdalnym, tj. bez konieczności osobistej wizyty w dziekanatach studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych.)
Nie trzeba osobiście przedłużać ważności legitymacji
Zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, ze zm.), w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.
Informacje na temat legitymacji Uniwersytetu Warszawskiego: https://www.uw.edu.pl/wp-conte
Informacje na temat mlegitymacji UW: https://www.uw.edu.pl/mlegitym
Egzaminy językowe w dobie pandemii
Na stronie Rady Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej informacje na temat sesji egzaminacyjnej:
- http://rada.wn.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/uchwa%C5%82a-rady-wersja-polska.pdf
- http://rada.wn.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/infografika_v2..pdf
- http://rada.wn.uw.edu.pl/pl/terminy-rejestracji/
Przed sesją przygotowano dla studentów bezpłatne krótkie kursy doskonalące przed egzaminami, (tzw. douczki):
Organizacja egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2020
Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020.
Dla osób, które będą podchodzić do egzaminów, Rada zaplanowała dwie formy jego realizacji:
- zdalną – wyłącznie ustną, która wystarczy do wypełnienia obowiązku podejścia do egzaminu, ale nie umożliwia zdobycia certyfikatu,
- stacjonarną oraz zdalną – część pisemna będzie odbywała się stacjonarnie w warunkach reżimu sanitarnego, a część ustna zdalnie. Ta forma egzaminu umożliwia zdobycie certyfikatu.
W tegorocznej sesji letniej egzamin z języka angielskiego na poziomie B2, niezależnie od wyboru formuły, jest dostępny wyłącznie dla studentów III roku studiów licencjackich oraz III, IV i V roku studiów jednolitych magisterskich.
Szczegółowy harmonogram egzaminów oraz terminów rejestracji jest dostępny na stronie Rady.
Zajęcia zdalne na Wydziale „Artes Liberales”
Listy zajęć zdalnych na kierunkach organizowanych przez Wydział „Artes Liberales” UW >>
Wolontariat Wielokulturowy Online
Wolontariat Wielokulturowy to akcja organizowana po raz kolejny przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW. W tym roku UCW we współpracy z Welcome Point zachęca do udziału w akcji za pośrednictwem internetu.
Cel Wolontariatu Wielokulturowego to przede wszystkim wymiana doświadczeń i wiedzy o życiu studenckim na UW oraz rozwijanie umiejętności językowych czy kompetencji społecznych i kulturowych. W tym roku jest to dodatkowo niesienie sobie wzajemnie pomocy w czasie epidemii. Osoby, które czują się osamotnione w przeżywaniu doświadczeń obecnej sytuacji, mogą włączyć się w wolontariat tak samo, jak osoby gotowe udzielać wsparcia.
Stypendia
Szanowni Państwo,
na stronie UW pojawił się komunikat Pani Rektor ws. zasad składania wniosków o stypendia i wypłat w stanie zagrożenia epidemicznego. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: https://www.uw.edu.pl/komunikat-w-sprawie-stypendiow-dla-studentow-i-doktorantow / http://bss.uw.edu.pl/komunikat-w-sprawie-stypendiow/
Termin składania wniosków o stypendium socjalne na semestr letni zostaje wydłużony: w przypadku przesłania wniosku na odpowiedni adres mailowy komisjastypendialna@al.uw.edu.pl oraz do wiadomości (DW): karolina.koper@al.uw.edu.pl (do 20 kwietnia stypendium zostanie przyznane z wyrównaniem od marca. Złożenie wniosku między 21 kwietnia a 20 maja spowoduje przyznanie stypendium od maja – zgodnie z dotychczasowymi zasadami.
Terminarze wnioskowania o ww. świadczenia zamieszczone są również w USOSweb w zakładce Wnioski.
Przedłużanie ważności legitymacji studenckich
Ważność legitymacji studenckich została na mocy rozporządzenia MNiSW automatycznie przedłużona do 31 maja. Studenci, którzy nadal chcą korzystać z mobilnej legitymacji, powinni przedłużyć jej ważność za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS i mObywatel.
Płatny program stażowy „Pan-European Seal Programme 2020/2021”
Uniwersytet Warszawski rozpoczął nabór zgłoszeń do uczestnictwa w płatnych programach stażowych, które realizowane są przez Europejski Urząd Patentowy (EPO) oraz przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) we współpracy z czołowymi ośrodkami naukowymi w Europie.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://portal.uw.edu.pl/web/biuro-karier/pan-european-seal-programme
International Summer School 2020 na Uniwersytecie w Glasgow
Trwa procedura przyjęcia na International Summer School 2020 na Uniwersytecie w Glasgow. Aplikacje są przyjmowane do 15 kwietnia 2020 r. Szczegóły: https://uofg.org.uk/4S63-9QDX-A0232H925D/cr.aspx
Warsztaty Biura Karier UW
Biuro Karier UW zaprasza na warsztaty i konsultacje. Szczegóły na stronie Biura Karier UW.
Konferencja: „Performatyka. Poza kanonem...”
Katedra Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Performatyków UJ zapraszają na naukową konferencję studencko-doktorancką z warsztatami: Performatyka. Poza kanonem. Odsłona pierwsza: Resztki, ruiny, pozostałości, szczątki, piksele – archiwa możliwych przeszłości i przyszłości. Konferencja odbędzie się w dniach: 23–25 kwietnia 2020 r. Szczegółowy opis konferencji i warsztatów znajduje się tutaj. Formularz zgłoszeniowy.
Szkolenie BHP dla studentów rozpoczynających naukę na UW
Szanowni Studenci,
uprzejmie przypominamy, że szkolenie BHP dla studentów rozpoczynających naukę na UW w roku akademickim 2019/2020 będzie przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej Centrum Kompetencji Cyfrowych Uniwersytetu Warszawskiego https://kampus.
Materiały dydaktyczne niezbędne do odbycia szkolenia udostępniono bez ograniczenia czasowego w formie czterech modułów. Szkolenie kończy test składający się z 26 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Przedmiot zostanie zaliczony po uzyskaniu 14 i więcej poprawnie zaznaczonych odpowiedzi.
Terminy przystąpienia do rozwiązania testu: 04.11.2019 r. do 09.02.2020 r. lub 28.02.2020 r. do 05.04.2020 r.
Dodatkowych terminów poza wyżej wymienionymi nie przewiduje się.
Zaliczenie testu będzie automatycznie przesłane do systemu USOS po zakończonych turach szkolenia.
Osoby legitymujące się dokumentem potwierdzającym zaliczenie ww. przedmiotu na innej uczelni wyższej lub innym Wydziale UW, będą miały przepisane zaliczenie (nie starsze niż z roku 2015/2016). W takiej sytuacji student o fakcie zaliczenia BHP powinien poinformować Sekretariat ds. studenckich IG. lub p. Dorotę Olejarkę lub p. Ninę Zielińską z Inspektoratu BHP i OP UW.
Studenci rozpoczynający naukę na studiach drugiego stopnia, którzy mają zaliczenie ze studiów pierwszego stopnia (nie starsze niż z roku akademickiego 2015/2016) nie mają obowiązku uczestniczenia w szkoleniu BHP za pośrednictwem CKC UW (COME) proszeni są o przekazanie informacji do Sekretariatu ds. studenckich IG. lub p. Ninie Zielińskiej z Inspektoratu BHP i OP UW.
Zaświadczenia o szkoleniach z zakresu BHP z zakładów pracy nie uprawniają do wpisu zaliczenia szkolenia BHP na Uniwersytecie Warszawskim.
W przypadku nie zaliczenia BHP, powtarzanie przedmiotu będzie możliwe w terminie od 31.08.2020 r. do 15.09.2020 r. – odpłatność za powtarzanie – 200 zł. Opłata jest wnoszona przelewem na indywidualny rachunek bankowy wygenerowany w USOS. Dowód wpłaty należy przesłać p. Dorocie Olejarce lub p. Ninie Zielińskiej celem wpisania zaliczenia do USOS.
Termin rezygnacji z zaliczenia przedmiotu
UWAGA Studenci:
17.01.2020 r. mija termin rezygnacji z zaliczenia przedmiotu w semestrze zimowym (zgodnie z § 32 ust. 3 Regulaminu Studiów na UW).
Komunikat Rady Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej
Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej uprzejmie przypomina, że :
- rejestracja na egzaminy certyfikacyjne z języków obcych kończy się w dniu 22 stycznia 2020 o godz. 23.59. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na egzamin.
- harmonogram części ustnej i pisemnej egzaminów (data, godzina i miejsce) znajduje się pod adresem http://rada.wn.uw.edu.pl/pl/terminy-rejestracji/
- na część ustną egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2 obowiązują zapisy przez USOS.
- wszystkie najważniejsze informacji dotyczące sesji znajdują się na stronie Rady Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej http://rada.wn.uw.edu.pl/pl/
- na platformie COME UW dostępne są dodatkowe materiały szkoleniowe: opisy formatów, przykładowe testy, ćwiczenia językowe (język angielski) https://kampus.come.uw.edu.pl
Praca Dziekanatu w okresie świąteczno-noworocznym
W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” będzie otwarty w następujących godzinach:
- 23 grudnia 2019 r.: 11.00–14.00
- 24 grudnia 2019 r.: zamknięty
- 27 grudnia 2019 r.: zamknięty
- 30 grudnia 2019 r.: zamknięty
- 31 grudnia 2019 r.: zamknięty
- 2 stycznia 2020 r.: 10.00–15.00
- 3 stycznia 2020 r.: 10.00–15.00
Stypendium na studia na uczelniach indyjskich
The Annual Smolny International Student Conference. Call for papers
The IX Annual Smolny International Student Conference „Interdisciplinarity in Science and Arts: Reality 2.0”
The Organising committee of the Smolny Student Conference announces the beginning of the application process for the IX Annual Smolny International Student Conference Interdisciplinarity in Science and Arts: Reality 2.0.
The conference will be held on *April 17-19, 2020*, at the Faculty of Liberal Arts and Sciences of Saint Petersburg State University.
The detailed information on deadlines and submissions could be found here and on the website.
Program Stypendialny im. Stanisława Grabskiego
Fundacja Wileńszczyzna zaprasza do składania wniosków o stypendium im. Stanisława Grabskiego.
Fundacja Wileńszczyzna od 11 lat wspiera studentów polskiego pochodzenia, którzy przyjechali na studia do Polski z krajów byłego ZSRR. Fundacja Wileńszczyzna jest organizacją pozarządową prowadzoną przez osoby od lat zaangażowane w działania na rzecz zbliżania Polski i Litwy - absolwentów polskich szkół na Wileńszczyźnie, obecnie studentów i absolwentów polskich uczelni.
Fundacja została ustanowiona 6 lutego 2007 roku, a jej fundatorami zostali Piotr Jankowski i Mirosław Ciunowicz.
Więcej informacji na: www.stypendium.org
Dziekanat w dniu 7 listopada 2019 r.
W związku ze szkoleniem administracyjnym w dniu 07.11.2019 dziekanat będzie czynny od godziny 10.00.
UW a nowy Statut
Biuro Prasowe UW uruchomiło stronę – UW a nowy Statut – na której są publikowane informacje i materiały (teksty, przewodniki, prezentacje) dotyczące zmian na uczelni wynikających z przyjęcia przez Senat UW w czerwcu 2019 r. nowego Statutu uczelni. Odnośnik do tych zasobów znajduję się na stałe w menu strony Kolegium (O nas → Linki).
Szkolenie w zakresie BHP oraz ochrony przeciwpożarowej
Prof. UW dr hab. Jolanta Choińska-Mika, Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, informuje o terminach szkolenia w zakresie BHP oraz ochrony przeciwpożarowej. Pismo.
Rzeczniczka Praw Studenta
ZSS UW informuje, że od 1 października 2019 r. nową Rzeczniczką Praw Studenta jest Katarzyna Wardzyńska (rps@samorzad.uw.edu.pl). Wraz z nią powołany został zespół zajmujący się sprawami na poszczególnych kampusach, oraz konsultantka ds. przemocy seksualnej.
Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
Do 10 października warszawscy studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie. Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
– mają średnią co najmniej 3,5
– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
– miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 1500 zł.
Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie. Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.
Rekrutacja dla studentów kończy się 10 października 2019 r. Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl, tel. +48 22 826 42 22.
Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph prowadzi nabór do recenzowanej monografii naukowej pt: Sport i zdrowie. Historia, prawo, społeczeństwo.
Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów, pracowników naukowych, ekspertów w dziedzinie sportu i pasjonatów zdrowego trybu życia do publikacji rozdziału w recenzowanej monografii naukowej pod redakcją, publikowanej przez Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph (5 pkt MNiSW).
Wszystkie informacje i szczegóły znajdują się na stronie: www.archaegraph.pl/sportizdrowie
Proponowane zagadnienia:
- Historia sportu - wybrane zagadnienia z różnych epok historycznych
- Kobieta w "męskim" świecie sportu
- Inżynieria sportowa
- Doping w sporcie - aspekty prawne
- Zdrowe odżywianie i dieta w sporcie
- Prawo sportowe - w Polsce i na świecie
- Wojna futbolowa
- Medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna w sporcie
- Korupcja w sporcie
- Wpływ sportu na zachowania społeczne - pozytywy i negatywy
- Ludzie, którzy zmienili oblicze sportu
- Sport i zdrowie w naukach humanistycznych - sztuka i literatura
- Zdrowie psychiczne a tężyzna fizyczna
- Psychologia sportu
- Wybrane zagadnienia z fizjoterapii
- Tężyzna fizyczna w wojskowości i służbach porządkowych
Abstrakty (ok. 1000 - 2000 znaków ze spacjami) prosimy przesyłać n adres: wydawnictwo@archaegraph.pl - jako temat wiadomości prosimy napisać: Sport i zdrowie - monografia naukowa
Abstrakt powinien zawierać (poza opisem pracy) imię i nazwisko, afiliację oraz kontakt mailowy.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy wydawnictwo@archaegraph.pl
Zachęcamy do przejrzenia zawartości strony internetowej wydawnictwa www.archaegraph.pl
Powyższe zagadnienia to propozycje i należy je traktować jako ogólnikową wskazówkę do sformułowania właściwego tematu pracy.
Publikacja planowana jest na I kwartał 2020 roku
Łączę wyrazy uznania,
Karol Łukomiak/Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph
Przewodnik dla studentów I roku
Biuro Prasowe UW przygotowało dla studentów I roku przewodnik zawierający najważniejsze informacje na temat uczelni. Publikację w wersji elektronicznej można pobrać na stronie UW.
Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2019/20
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że według nowych zasad ubiegania się o stypendium ministra, prosimy o przesyłanie odpowiednio przygotowanej dokumentacji do dnia 30.09.2019 na adres: karolina.koper@al.uw.edu.pl. Szczegóły znajdują się na stronie BSS: http://bss.uw.edu.pl/stypendium-ministra-2018-2019/
Konkurs Przedsiębiorca Roku UW
To już kolejny rok, kiedy Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii jest współorganizatorem Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. Konkurs to inicjatywa zorganizowana pod patronatem Dziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.
Celem Konkursu jest propagowanie działań przedsiębiorczych oraz przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów:
- studentów,
- absolwentów,
- pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, angażujących się w tworzenie i rozwijanie firm.
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października 2019 r. w 5-ciu kategoriach:
- Master of Business,
- Startup roku UW,
- Startup roku Wydziału Zarządzania UW,
- Innowacja / Innowator roku,
- Przedsiębiorca społeczny.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/2ZhesqE. Więcej informacji na stronie internetowej konkursu: https://przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl
OFICJALNE GRUPY UW NA FACEBOOKU
Wszystkich studentów Wydziału „Artes Liberales”, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.
www.facebook.com/groups/UWstudenci
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!
Are you coming from abroad to study at the UW? Join “Welcome at the University of Warsaw” group! Learn more about studying at the UW, meet new people and take part in the events aimed at students from all over the world!
https://www.facebook.com/groups/WelcomePointUW/
Mustis 2019. Odkryć, opisać, zrozumieć: archeologia rzymskiego miasta
Wydział Historii i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych odkrywaniem przeszłości w dalekiej Tunezji.
Rekrutacja do Szkoły Letniej w Tunezji dobiega końca.
Zostało zaledwie kilka miejsc! Dołącz do grupy odkrywców! Szkoła Letnia "Mustis 2019. Odkryć, opisać, zrozumieć: archeologia rzymskiego miasta” odbędzie się w terminie od 20 do 30 września 2019 r. w miejscowości El Krib w Tunezji.
Ze względu na specyfikę programu szkoły mogą wziąć w niej udział studenci studiów zarówno pierwszego stopnia (drugi i trzeci roku studiów), studiów drugiego stopnia (pierwszy i drugi rok) oraz studenci drugiego, trzeciego, czwartego i piątego roku jednolitych studiów magisterskich.
Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 20 czerwca 2019 r. do godz. 23.59. Do 23 czerwca 2019 r. zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do II etapu rekrutacji.
Lista rankingowa osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w Szkole Letniej "Mustis" zostanie opublikowana na stronie www.zip.uw.edu.pl najpóźniej 29 czerwca 2019 r.
Szczegóły dotyczące programu Szkoły Letniej i regulaminu znajdziecie Państwo na stronie: zip.uw.edu.pl
Szkoła letnia w Tunezji – ostatnie miejsca!
Wszystkich chętnych do przeżycia niesamowitej przygody w odległej Tunezji serdecznie zapraszamy!
Spotkanie dla kandydatek i kandydatów do Szkół Doktorskich UW
Zarząd Samorządu Doktorantów UW zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatek i kandydatów do Szkół Doktorskich UW. Spotkanie odbędzie się w dniu 18 czerwca 2019 roku o godz. 17.30 w budynku Samorządu Studentów przy ul. Krakowskie Przedmieście 24 (Mały Dziedziniec), sala 200 (II piętro).
Zainteresowane osoby odsyłamy na stronę: https://www.facebook.com/events/853359348379514/
SPEED RECRUITING W PRAKTYCE. JAK SKUTECZNIE PRZEJŚĆ PROCES REKRUTACYJNY W 5 MINUT?
Warsztaty o rekrutacji połączone z praktycznymi ćwiczeniami. Uczestnicy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w zakresie szybkich rozmów rekrutacyjnych. Wiedzę zdobytą na spotkaniu z łatwością będą też mogli wykorzystać w trakcie poszukiwań pracy. Warsztaty poprowadzą ekspertki rekrutacji z firmy Armatis-lc.
Badanie opinii studentek i studentów uczelni warszawskich
Urząd m.st. Warszawy rozpoczął badanie opinii studentek i studentów uczelni warszawskich.
Badanie ma na celu zabrać potrzeby i oczekiwania społeczności studenckiej oraz dowiedzieć się jak studentki i studenci funkcjonują w mieście, czy korzystają z oferty miasta i uczelni, czego im brakuje i co chciałyby i chcieliby zmienić.
Badanie zostało przygotowane razem z samorządami studenckimi zaangażowanymi w działalność Porozumienia Uczelni Warszawskich, m.in. z samorządem Uniwersytetu Warszawskiego. Ankietę można wypełniać do końca czerwca.
Link do ankiety – www.cawi.um.warszawa.pl/badanie.studentow.pg
REKRUTACJA KADRY NA V WSTĘP DO SZTUK WYZWOLONYCH W GARDZIENICACH (PAŹDZIERNIK 2019) TRWA!
Co roku starsi Studenci i Studentki kierunku artes liberales organizują Konferencję Szkoleniową dla nowo przybywających na nasz kierunek. W tym roku wyjazd wstępny będzie odbywał się już po raz piąty!
Zapraszamy wszystkich studentów i studentki kierunku artes liberales do dołączenia do wyjątkowej ekipy Dobrych Duchów naszego Wydziału i zgłoszenia się do organizacji V Wstępu do Sztuk Wyzwolonych – Gardzienice 2019!
termin zgłoszeń: 8.06
jak się zgłosić – przez formularz na stronie: https://forms.gle/sFfs1pkSBdZzYJ6a6
Kogo szukamy: Studentek i Studentów I, II i III Stopnia, kierunku artes liberales
O wyjeździe: https://wdswgardzienice.wordpress.com/2017/07/31/first-blog-post/
Idea wyjazdu:
Wyjazd do Gardzienic to przede wszystkim Spotkanie – studentów, starszych studentów i profesorów, zadzierzgnięcie pierwszych więzi, zadanie pierwszych pytań, zasianie możliwości myślenia o sprawach, które mogą być ważne w czasie studiowania. Pomyślany jest tak, aby był otwarciem relacji pomiędzy kolegium a nowymi studentami oraz studentami między sobą. Jest okazją do przekazania w szczególnych warunkach wszystkich tych słów i idei, które powinny zostać wypowiedziane na początku, by mogły być rozważane w drodze. Zaczniemy od pytań o świat i refleksji nad edukacją, szczególnie uniwersytecką, gwoli zachęcenia do ciągłego uświadamiania sobie kim i gdzie się jest, oraz jak chce się kształtować to miejsce. Chcemy też uprzedzić o podstawowych trudnościach, jakich nastręcza przejście między rolą ucznia lub studenta innego kierunku, a rolą studenta w tak nietypowym miejscu jakim jest Artes Liberales i poszukać sposobów, które pomogą nowym członkom naszej Wspólnoty poradzić sobie z tymi trudnościami.
„Perspektywy wdrożenia sztucznej inteligencji, zmiany normatywne, społeczne i ekonomiczne, kwestie międzynarodowe"
Instytut im. Mikołaja Sienickiego ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w publikacji naukowej poświęconej sztucznej inteligencji pt. „Perspektywy wdrożenia sztucznej inteligencji, zmiany normatywne, społeczne i ekonomiczne, kwestie międzynarodowe".
Zaproszenie jest skierowane do badaczy z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i prawnych zainteresowanych problematyką sztucznej inteligencji.
Problematyka publikacji będzie skupiała się na perspektywie wdrożenia rozwiązań technologii Sztucznej Inteligencji w wielu sektorach polskiej gospodarki oraz problematyce zmian społecznych, normatywnych i ekonomicznych, które taka transformacja generuje. Wiele instytutów badawczych śledzących perspektywy ekonomicznego rozwoju na poziomie europejskim ocenia, że wdrożenie technologii SI umożliwi dokonanie skoku technologicznego oraz wygenerowanie wartości dodatkowej szacowanej przez niektóre z nich na 20% ogólnej produkcji gospodarczej (Raport McKinsey). Więcej informacji.
Otwarty wykład z cyklu „Krzysztof Michałek Memorial Lecture”
Uniwersytet Warszawski i Indiana University Bloomington zapraszają na wykład z cyklu Krzysztof Michałek Memorial Lecture pt. Kurt Vonnegut and “Quality of Place” in America’s Midwest wygłoszony przez prof. Edwarda P. Comentale z Indiana University Bloomington. Wykład odbędzie się 24 maja 2019, o godz. 13:00 (Instytut Historyczny, Sala Kolumnowa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).
PROGRAM LETNICH PRAKTYK w ABW ‘2018
Dziekanat
We wtorek i czwartek (7 i 9 maja) w godz. 9.30–13.30 dziekanat będzie zamknięty z powodu szkoleń.
Rekrutacja do Programu MOST
Do 15 maja 2019 roku trwa rekrutacja do Programu MOST.
Osoby zainteresowane podjęciem studiów w innej Uczelni w semestrze zimowym lub całym roku akademickim 2019/2020, zobowiązane są zarejestrować się pomiędzy w Internetowej Rejestracji Kandydatów MOST (tzw. IRK MOST) na stronie https://most.uka.uw.edu.pl/.
W sprawach Programu Mobilności Studentów MOST należy kontaktować się z Koordynatorem Programu MOST w Uniwersytecie Warszawskim – Panią Magdaleną Mars pod nr tel. 22 55 24 112.
Dziekanat w dniu 19.04.2019
Dziekanat w dniu 19.04.2019 będzie czynny w godzinach. 09.00-13.00.
„Cezary Wodziński in memoriam”
18 kwietnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 przy ulicy Czerniakowskiej 178A odbędzie się spotkanie z Walerią Szydłowską, która zaprezentuje książkę „Cezary Wodziński in memoriam”.
Prof. Cezary Wodziński (1959–2016) był profesorem zwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz na Wydziale „Artes Liberales” UW. Był jednym z najwybitniejszych polskich filozofów, historykiem filozofii, tłumaczem i eseistą.
Warsztaty negocjacyjno-mediacyjne dla studentów UW
Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW zaprasza na bezpłatne warsztaty negocjacyjno-mediacyjne.W czasie warsztatów będzie można uzyskać wiedzę na temat efektywnej komunikacji, poznać techniki negocjacyjne oraz podstawową wiedzę o mediacji w ciekawej interaktywnej formie.
Warsztaty odbędą się w dniach 3 i 10 kwietnia 2019 roku w godzinach 17.00–20.00 w sali 3.3 przy ul. Lipowej 4.
Akademia dyplomanta
Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów zaprasza na warsztaty Akademii dyplomanta.
Skuteczny start zawodowy zależy głównie od Ciebie!
Dołącz do Akademii Dyplomanta, a dowiesz się:
– jak zbudować swoją samoocenę i rozwinąć umiejętności komunikacyjne? – co wybrać: umowę o pracę czy własną firmę?
– jak chronić swoją pracę twórczą i zarabiać na niej?
Zapraszamy do udziału w ostatnich warsztatach Akademii dyplomanta w dn. 1–4 kwietnia – to 8 tematów podzielonych na dwa bloki tematyczne:
a) Blok I. „Skuteczny start zawodowy”:
– Własna firma: g. 15:00-20:00, 1.04.2019
– Komunikacja i autoprezentacja: g. 15:00-20:00, 2.04.2019
– Samoocena w sytuacjach zawodowych: g. 15:00-20:00, 3.04.2019
– Analiza rynku pracy: g. 15:00-20:00, 4.04.2019
b) Blok II. „Aplikacyjna praca dyplomowa”:
– Strategia współpracy z otoczeniem: g. 10:45-12:15, 1.04.2019
– Rozpoznanie rynku - identyfikacja odbiorców: g. 12:30-14:45, 1.04.2019
– Własność intelektualna: g. 10:45-12:15, 3.04.2019
– Praca dyplomowa jako produkt: g. 12:30-14:45, 3.04.2019
W warsztatach mogą wziąć udział studenci UW, którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.
Napisz, w których warsztatach chcesz uczestniczyć na innohuman@uw.edu.pl do 28.03.2019 r.
Zajęcia dr Julii Lewandowskiej
Doktor Julia Lewandowska z powodu choroby odwołuje swoje zajęcia w dniach 25–31 marca 2019.
CZYTAMY W POLSKIM: Sejm kobiet
23 marca, godz. 19.30
Bezpłatne warsztaty Biura Karier UW
W ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy na UW Biuro Karier UW zaprasza na bezpłatne warsztaty wolno dostępne w dniach 9 i 10 kwietnia.
Rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2019/20
Rusza rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2019/20 dla studentów Wydziału „Artes Liberales”, Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły w załącznikach:
Obóz szkoleniowy Inkubatora UW – BraveCamp
Superbohaterowie nie boją się wyzwań - podejmij rękawicę i jedź z nami na BraveCamp!
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do udziału w kolejnej, czwartej już edycji obozu szkoleniowo-integracyjnego BraveCamp, który odbędzie się w dn. 10–16 lutego 2019 roku.
Weź udział w akademii dla przyszłych superbohaterów - pod okiem trenerów oraz mentorów uczestnicy będą zdobywać kolejne supermoce przedsiębiorcy, które wykorzystają później przy tworzeniu i rozwijaniu swoich projektów biznesowych, naukowych lub z zakresu ekonomii społecznej. Rekrutacja do grona superbohaterów, którzy pojadą na BraveCamp, rozpocznie się 13 grudnia o godz. 20:00 i będzie trwała do 9 stycznia 2019 r. do końca dnia. Aby zgłosić swój projekt, wypełnij formularz: https://iuw.edu.pl/pl/projects/BraveCamp/zgloszenie/ Na najlepszych superbohaterów czekają granty o łącznej wartości 10 000 złotych. Fundatorem grantów jest firma Pfizer. Rozwiń swoją supermoc i zostań superbohaterem w swoim projekcie!
Biblioteka
W dniu 28 grudnia 2018 r. biblioteka wydziałowa będzie nieczynna.
Smolny Student Conference: Submission still open!
The application process for the *VIII Annual Smolny Student Conference* is still open! The conference will be held on *April 18-21, 2019* at the Faculty of Liberal Arts and Sciences of Saint Petersburg State University (Smolny College). We invite *students, post-graduate students, and young scholars up to 35 years old specializing in different fields of sciences and arts* to take part in our conference! Detailed information on deadlines and submissions can be found *in the file* attached.
City Internships | International Work Experience - Applications
With the new academic year well underway, I am pleased to announce the launch of the application process for our 2018/19 Study and Intern Abroad Programs.
For this academic year, we'll be offering Winter, Spring and Summer Programs in 9 locations: *London*, Paris, *New York*, Washington D.C., *Miami*, Chicago, *Los Angeles*, Boston & *San Francisco*.
All of our Programs feature a series of career-readiness classes, workshops and events centered around an internship placement at a leading company in an industry of interest to a student.
Our Programs are open to students from any year and with any major, and they may choose a placement in one of 9 career fields: *Banking & Financial services*; Consulting & Professional services;* Law & Politics*; Technology & Engineering; *Marketing, Advertising & PR*; Media, Entertainment & Journalism; *Art, Fashion & Design*; Start-ups & Entrepreneurship; *Charities, NFPs & NGOs*.
*Students may be directed to apply now at: https://city-internships.com/apply
For your information, and your students if you could be so kind to share this email with them, I have prepared a Prospectus explaining our Programs and offering: City Internships 2018/19 Prospectus and also a printable Noticeboard Flyer.
Lewis Talbot
Founder & CEO, City Internships
Spotkanie informacyjne poświęcone tematowi legalizacji pobytu w Polsce
Welcome Point UW organizuje spotkania informacyjne dotyczące zagadnień związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców na terenie Polski.
Przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji omówi podczas spotkań między innymi następujące zagadnienia:
- Różnice pomiędzy wizą studencką a zezwoleniem na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach
- Zezwolenie na pobyt stały w Polsce
- Podjęcie stażu/praktyk podczas studiów
- Podjęcie pracy podczas studiów i po studiach
- Legalizacja pobytu na podstawie polskiego pochodzenia
- Uprawnienia wynikające z posiadania Karty Polaka oraz polskiego pochodzenia
Zaolanowano 2 spotkania: - spotkanie przeprowadzone w języku polskim odbędzie się 13 grudnia o godz. 14.00; - spotkanie w języku angielskim odbędzie się 14 grudnia o godz. 14.00.
Obydwa spotkania będą miały miejsce w Pałacu Tyszkiewiczów, w Sali Balowej i potrwają ok. 60 minut.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji poprzez wypełnienie formularza: Spotkanie w języku polskim: https://goo.gl/forms/oLVNhq8n5TBnVLxO2 Spotkanie w języku angielskim: https://goo.gl/forms/Litu6vjs9O90v4Nu2
Rejestracja na spotkania potrwa do 7 grudnia.
Godziny dziekańskie
Z okazji uroczystości odnowienia doktoratu Prof. Jana Kieniewicza Dziekan Wydziału ogłasza godziny dziekańskie w środę, 5 grudnia od godz. 11.30 do godz. 15.00.
NAWA Foreign Student Survey 2018
Tomasz Tędziagolski, pracowniki Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, zajmujący się ewaluacją i analizami wraz z Dyrektorem NAWA, panem Łukaszem Wojdygą, zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie cudzoziemcom studiującym na UW linku do ankiety online, przygotowanej przez NAWA.
W załączeniu znajduje pismo Dyrektora NAWA informujące o badaniu oraz listę pytań ankietowych.
Link do ankiety online: http://survey.nawa.gov.pl/
Sondaż adresowany jest do wszystkich zagranicznych studentów i doktorantów kształcących się w Polsce (nie jest adresowany do studentów z Polski oraz do cudzoziemców odbywających kursy przygotowujące do studiów). Ankietę przygotowano w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Wypełnienie ankiety zajmuje nie więcej niż 10 minut. Badanie stanowi II edycję sondażu przeprowadzonego przez MNiSW w 2016 r.
Link do ankiety będzie aktywny do 16 grudnia.
Program TopMinds
Program TopMinds to inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W ramach Programu mentorzy i eksperci – absolwenci Programu MNiSW Top 500 Innovators oraz Programu Fulbrighta – będą wspierać uczestników w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń, pomogą w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także wskażą sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej. Program wspierają: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Collegium Wratislaviense oraz Bury & Bury Kancelaria patentowa sp. z o.o. Inicjatywa jest finansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą “DIALOG” na lata 2017 – 2019.
Edycja 2019, która potrwa od stycznia 2019 do czerwca 2019, oferuje Uczestnikom:
- udział w mentoringu indywidualnym (MENTORING) pod opieką wybranego Mentora/Mentorki,
- udział w sesjach szkoleniowych z rozwijania kompetencji interpersonalnych (SKILLS),
- udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi ze świata nauki i biznesu (BEST PRACTICES).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Programu TopMinds oraz facebooku.
Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji!
Wszystkich absolwentów Wydziału „Artes Liberales” zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.
„Pisz, publikuj i promuj swój tekst naukowy!”
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na trzecią edycję bezpłatnych szkoleń pt. „Pisz, publikuj i promuj swój tekst naukowy!”. Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów przygotowujących prace dyplomowe oraz do samodzielnych pracowników naukowych.
Szczegóły i zapisy: www.buw.uw.edu.pl/szkolenia
Rekrutacja do Programu MOST
31 października 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja do Programu MOST na semestr letni 2018/2019.
Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy
Biuro Karier UW informuje o bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy. Spotkania odbędą się w dniach 20 i 21 listopada br. na Wydziale Neofilologii UW.
2 listopada 2018 r.: Dzień Dziekański
Dziekan Wydziału „Artes Liberales” dzień 2 listopada 2018 r. ogłasza dniem dziekańskim.
Warsztat „Autoprezentacja i mowa ciała – potęga komunikacji niewerbalnej”
BIURO KARIER UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
zaprasza na bezpłatny warsztat pt.: Autoprezentacja i mowa ciała – potęga komunikacji niewerbalnej.
Warsztaty odbedą się 23.10.2018 r. w godz. 10.30-15.30, w sali nr 100 w budynku Samorządu Studentów UW. Warsztat poprowadzi Pani Katarzyna Karolak z firmy Vivus Finance – grupa kapitałowa 4Finance. Zapisy są przyjmowane drogą mailową na adres: biurokarier@adm.uw.edu.pl. W temacie maila należy podać temat warsztatu.
Zajęcia z języka hiszpańskiego – grupa zaawansowana (3700-CS-JHIS3)
Szanowni Państwo, Studenci kierunków: artes liberales, antropozoologii oraz filologii nowogreckiej,
serdecznie zapraszamy na zajęcia z języka hiszpańskiego – grupa zaawansowana (3700-CS-JHIS3) prowadzone przez pana Marcosa Arcaya Pizarra.
„El curso se adaptará al nivel de español del Grupo. Sin embargo, se espera un nivel mínimo de B1. Se hará hincapié en conocer diferentes producciones culturales (cine, literatura, televisión, etc.) de diferentes contextos culturales de países de habla hispana”.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki 11.30–13.00 oraz czwartki 9.45-11.15, sala 23, ul. Nowy Świat 69.
Na zajęcia można zapisać się poprzez rejestrację na zajęcia FN i CS oraz za pomocą podania w dziekanacie Wydziału, ul. Dobra 72 (zapisy nie wymagają żetonów).
Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy”. Rekrutacja
Dni dziekańskie
W związku z inauguracją roku akademickiego 2018/2019 w dniach 1–2 października 2018 r. na Wydziale „Artes Liberales” ogłasza się dni dziekańskie.
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów warszawskich uczelni! Rekrutacja dla studentów trwa do 10 października 2018 r. O stypendium mogą aplikować studenci warszawskich uczelni, jeśli:
- mają średnią ocen nie mniejszą niż 3,5,
- osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
- miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1300 zł netto
Stypendia dla studentów wynoszą od 500 do 1500 zł miesięcznie. Więcej informacji www.stypendiajp2.pl.
Deliberatorium Mediterraneum: Centra wzrostu, linie podziału, przestrzenie spotkań
Prof. Jan Kieniewicz zaprasza na swoje nowe zajęcia: Deliberatorium Mediterraneum: Centra wzrostu, linie podziału, przestrzenie spotkań
Strona zajęć w USOSie
Dzień Adaptacyjny
Dzień Adaptacyjny w Kolegium Artes Liberales UW dla studentów 1-ego roku studiów I stopnia artes liberales odbędzie się w piątek, 28 września 2018 roku w sali konferencyjnej w „Białej Willi” (ul. Dobra 72). Program Dnia.
The Gandhian Road to Freedom: Seventy Years After
Prof. Jan Kieniewicz w imieniu swoim i współprowadzących – prof. Badrinatha Krishna Rao i dr. Krzysztofa Iwanka – zaprasza na nowe zajęcia w Kolegium Artes Liberales prowadzone w języku angielskim: The Gandhian Road to Freedom: Seventy Years After.
Strona zajęć w USOSie
Harmonogram rejestracji na zajęcia WF
Dziekanat
Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” będzie zamknięty w dniach 13 sierpnia – 2 września 2018 r.
Wyjazd integracyjny studentów Wydziału
Wszystkich przyszłych i obecnych studentów Wydziału „Artes Liberales” zapraszamy na wydziałowy wyjazd integracyjny, który odbędzie w dniach 18-24 września 2018 roku. Jedziemy do Jastrzębiej Góry, nad piękne, inspirujące polskie morze. W planie wyjazdu przewidujemy wiele atrakcji, nie tylko turystycznych i rozrywkowych, ale i twórczych i intelektualnych. Planujemy również dwudniową wycieczkę do trójmiasta. Więcej informacji.
STYPENDIUM MINISTRA
Wnioski o przyznanie STYPENDIUM MINISTRA (wygenerowane z USOSweb, wydrukowane i podpisane, oraz dokumenty potwierdzające osiągnięcia) należy składać w sekcji studenckiej lub doktoranckiej dziekanatu Wydziału „Artes Liberales” UW, ul. Dobra 72, w nieprzekraczalnym terminie do 20 września 2018 r.
Płatne praktyki studenckie w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii (UOTT) UW
Konferencja naukowa: „Edward Abramowski – od solidarności do spółdzielczości”
Europejskie Centrum Solidarności oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Edward Abramowski: od solidarności do spółdzielczości”. Organizowane przez nas wydarzenie ma być nie tylko okazją do uczczenia 150. rocznicy urodzin Edwarda Abramowskiego, ale przede wszystkim pretekstem do spotkania się w jak najszerszym i najbardziej różnorodnym gronie teoretyków/teoretyczek oraz praktyków/praktyczek spółdzielczości i samorządności. Pragniemy by organizowana przez nas konferencja umożliwiła wymianę myśli oraz doświadczeń i zacieśnienie więzi pomiędzy środowiskiem akademickim oraz środowiskiem tych, którzy i które na co dzień działają w różnego rodzaju spółdzielniach. Opis konferencji, najważniejsze daty oraz informacje o formie nadsyłanych zgłoszeń można znaleźć klikając w link: http://www.ecs.gda.pl/title,EDWARD_ABRAMOWSKI__OD_SOLIDARNOSCI_DO_SPOLDZ....
Konferencja: „Nation and Society”
Dear Sir or Madam,
on June 29-30, 2018 the Copernicus Graduate School (www.cgs.umk.pl) organizes its Final Interdisciplinary Conference. The topic of the conference is: Nation and Society. The event will sum up the CGS project and will be an occasion to debate on development of European societies and their relation to the issue of nation. It is addressed to PhD Students and scholars of humanities and social sciences. The conference takes place at Nicolaus Copernicus University in Toruń (Poland) and is co-organized by German Historical Institute Warsaw, University of Rostock (Germany) and Palacký University in Olomouc (Czech Republic). We would like to invite you to the conference. Please find the further information in the attached file, containing the concept and content of this international event, as well as the application form. We are looking forward to your participation.
Yours faithfully, Ralph Schattkowsky Adam Jarosz
Seminarium: „Nauki i techniki od... starożytności”
Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na seminarium pt. „Nauki i techniki od... starożytności”. Seminarium odbędzie się 16 maja 2018 r. w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW (ul. Podchorążych 20), w s. nr 32. Program.
Giełda Współpracy
Zapraszamy na Giełdę Współpracy, która odbędzie się 23.05 w Sali Wystawowej BUW.
Wydarzenie ma charakter networkingowy. Połączone jest z prezentacjami "case study" prezentowanymi przez studentów, promotorów oraz firmy, instytucje i NGO'sy będące Partnerami prac dyplomowych. Podczas eventu można poznać naukowców i specjalistów UW i nawiązać partnerskie relacje biznesowe. Dla studentów to również szansa na znalezienie pomysłu na pracę dyplomową i partnera zewnętrznego.
Szczegóły: http://innohuman.biurokarier.uw.edu.pl/gielda-wspolpracy/
Rejestracja: https://goo.gl/forms/4EtC4O1K5yakeE0g1
Dziekanat i Dzień Dziekański
W dniach 30 kwietnia i 2 maja Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” jest nieczynny. W dniu 30 kwietnia 2018 r. na Wydziale „Artes Liberales” obowiązuje Dzień Dziekański.
Święto Wydziału Psychologii UW
Z okazji Święta Wydziału Psychologii w dniu 8 maja 2018 r. na Wydziale Psychologii zostały ogłoszone godziny dziekańskie od godz. 12.00 do godz. 21.00.
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Nowe regulaminy
Uprzejmie informujemy, że od 18 kwietnia 2018 r. obowiązuje nowy Regulamin Systemu Biblioteczno-Informacyjnego UW i, będący do niego załącznikiem, Regulamin Udostępniania Zbiorów BUW.
Na stronie BUW w dziale Aktualności znajduje się opis najważniejszych zmian i link do tekstu regulaminów.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Udostpniania Zbiorów BUW. http://www.buw.uw.edu.pl/nowe-regulaminy-systemu-biblioteczno-informacyj...
Majówka w BUW
W dniach 28 kwietnia - 6 maja 2018 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
będzie czynna w następującym harmonogramie:
- 28 kwietnia (sobota) w godz. 9-21,
- 29 kwietnia (niedziela) w godz. 15-20,
- 30 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8-21,
- 1 maja (wtorek, Święto Pracy) Biblioteka nieczynna,
- 2 maja (środa) w godz. 8-16,
- 3 maja (czwartek, Święto Konstytucji 3 Maja) Biblioteka nieczynna,
- 4 maja (piątek) w godz. 8-21,
- 5 maja (sobota) w godz. 9-21,
- 6 maja (niedziela) w godz. 15-20.
BUW dla sów
Letnia edycja akcji BUW dla sów rozpocznie się w nocy z 4 na 5 czerwca i potrwa do nocy z 22 na 23 czerwca. W dni powszednie BUW będzie czynny od 8 rano do 5 rano następnego dnia. Zapraszamy do nocnej nauki w Bibliotece Uniwersyteckiej i życzymy powodzenia w sesji egzaminacyjnej!
Wystawa CZYM JEST OŚWIECENIE?
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy CZYM JEST OŚWIECENIE?, zorganizowanej z okazji 200-lecia Gabinetu Rycin BUW. Piątek, 18 maja 2018 r., w godz. 18-22, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. Wystawa będzie czynna do 17 czerwca 2018 r.: wtorek - piątek w godz. 12 - 20, w soboty w godz.11 - 20, w niedziele w godz.11 - 18, poniedziałek - nieczynna.
Oświecenie nocą. NOC MUZEÓW w BUW - 19/20 maja 2018 r. godz. 19 - 1 rano.
Zapraszamy na pokazy obiektów z kolekcji historycznych, artystycznych i specjalnych ze zbiorów Gabinetów Zbiorów Specjalnych BUW oraz do atrakcyjnie iluminowanych Ogrodów BUW, czynnych do godz. 24.
„Akademia dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy”
Zespół Projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy” zaprasza do udziału w warsztatach „Akademii dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy”.
Warsztaty odbędą się w dniach:
–16 i 17 maja w godzinach 15:00-20:00;
– 18 maja w godz. 9:00-14:00;
– 19 maja w godzinach 10:00-15:00 na Kampusie Centralnym UW w budynku Samorządu Studentów UW, sala 100.
Blok I. warsztatów tworzą 4 spotkania (jedno trwa ok. 5 godz.).
Podczas każdego z nich będziemy pracować nad jednym z tematów:
- analiza rynku pracy dla studentów z kierunków społeczno-humanistycznych;
- samoocena i jej rola w podejmowaniu decyzji zawodowych;
- własna firma - jak zacząć? - komunikacja i autoprezentacja w sytuacjach zawodowych.
Zajęcia dedykowane są studentom UW:
– zainteresowanym rozwojem kompetencji potrzebnych w prowadzeniu aplikacyjnych prac dyplomowych lub mających podpisaną umowę trójstronną na aplikacyjną pracę dyplomową;
– studiującym na kierunkach studiów prowadzonych na jednym z wydziałów współrealizujących projekt: „Artes Liberales”; Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii; Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych; Filozofii i Socjologii; Polonistyki; Psychologii;
– którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.
Aby zgłosić swój udział, wystarczy przesłać wiadomość na adres: innohuman@uw.edu.pl do 9 maja 2018 r. do 20:00.
Więcej informacji na temat formalności związanych z uczestnictwem w warsztatach na stronie warsztatów.
„Open Source – Open Mind”
Zwracam się do Państwa w imieniu zespołu projektowego ,,Open Source - Open Mind", który realizowany jest przez studentów *Koła Spraw Zagranicznych ISM UW*. Projekt podejmuje niezwykle aktualny problem dezinformacji i ,,fake-newsów". W jego trakcie zarówno twórcy jak i odbiorcy treści uzyskają niezbędne wsparcie.
Szczegóły projektu, a także poszczególnych wydarzeń znajdują się w załącznikach. Będziemy wdzięczni za wszelką formę wsparcia Projektu ,,Open Source - Open Mind".
Strona Organizatora - Zapraszamy do polubienia na Facebooku: https://www.facebook.com/KoloSprawZagranicznych/
Formularz zgłoszeniowy oraz informacja na temat warsztatów OSINT: http://www.pl.ism.uw.edu.pl/warsztaty-osint-rekrutacja-ruszyla/
Rekrutacja do Programu MOST
„Najlepsi z najlepszych! 3.0”
Biuro ds. wspomagania rozwoju UW informuje o zaproszeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do składania ofert w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji.
Inkubator UW – spotkanie
12 kwietnia 2018 r. o godz. 13.30 w sali nr 5 w Kolegium Artes Liberales odbędzie się spotkanie z p. Wojciechem Lasotą z Inkubatora UW.
OFERTA PRACY W INKUBATORZE UW
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych, organizując warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami, a także udostępniając nowoczesną przestrzeń do pracy. Inkubator poszukuje nowej osoby do zespołu na stanowisko Junior Project Managera.
Jeśli:
- lubisz i potrafisz zarządzać projektami,
- interesujesz się szeroko pojętą przedsiębiorczością i chcesz rozwijać społeczność uniwersytecką,
- tematyka start – upów oraz młodych biznesów nie jest Ci obca...
... to zachęcamy do aplikowania.
Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia - CV i odpowiedź na pytanie rekrutacyjne należy wysyłać na adres przemek.krawczyk@inkubator.uw.edu.pl. Szczegóły na https://iuw.edu.pl/pl/blog/rekrutacja-na-stanowisko-junior-project-managera/
Dnia 30 marca 2018 r. sekretariat Kolegium Artes Liberales (ul. Dobra 72) jest zamknięty.
W pilnych sprawach (np. hologramy na legitymacje) należy kontaktować się z p. Agnieszką Maciejewską (ul. Nowy Świat 69, pok. 27, godz. 10.00–14.00).
Konferencja naukowa „Konfrontacje”
Koło Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Konfrontacje”, która odbędzie się w dniach 26–27 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu. Tegoroczny jej temat to GRA. Pasjonujesz się kinematografią i wiesz wszystko na temat “Piły”? Grasz w koszykówkę, baskijską pelotę lub makao i pragniesz zaprezentować ich wpływ na funkcjonowanie organizmu? Jesteś matematykiem zainteresowanym teorią gier? Masz ochotę przedstawić swoje lingwistyczne badania nad znaczeniem gry słów w komunikacji? Zapraszamy do Wrocławia! “Konfrontacje” mają charakter interdyscyplinarny, sposób ujęcia tematu zależy od indywidualnego podejścia. Zgłoszenia wraz z tematami referatów oraz abstraktami (limit 250 słów) można nadsyłać do końca marca br. na adres kbi@gmail.com Lista prelegentów zostanie ogłoszona do 10 kwietnia br. Brak opłaty konferencyjnej. Języki konferencji: polski, angielski.
Akademia dyplomanta (blok I)
Zespół Projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy” zaprasza do udziału w pierwszym cyklu „Akademii dyplomanta (blok I)”. Warsztaty odbędą się w dniach 26, 27 i 29 marca w godzinach 15.00–20.00 oraz 28 marca w godzinach 14.00–19.00 na Kampusie Centralnym UW w budynku Samorządu Studentów UW, sala 100.
Zajęcia dedykowane są studentom UW:
– zainteresowanym rozwojem kompetencji potrzebnych w prowadzeniu aplikacyjnych prac dyplomowych lub mających podpisaną umowę trójstronną na aplikacyjną pracę dyplomową;
– studiującym na kierunkach studiów prowadzonych na jednym z wydziałów współrealizujących projekt: „Artes Liberales”; Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii; Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych; Filozofii i Socjologii; Polonistyki; Psychologii;
– którym do końca studiów pozostało nie więcej jak 4 semestry.
Aby zgłosić swój udział, wystarczy przesłać wiadomość na adres: innohuman@uw.edu.pl do 22 marca 2018 r. do 20.00. Więcej informacji na temat formalności związanych z uczestnictwem w warsztatach na stronie warsztatów oraz w grafice poniżej.
Miejski Informator Studencki
Biuro ds. Rekrutacji UW przesyła w elektroniczną wersję „Miejskiego Informatora Studenckiego”.
Wydawnictwo zostało przygotowane przez Urząd m. st. Warszawy do rozpowszechniania wśród studentów warszawskich uczelni.
Letnie Kolegium Polsko-Austriackie
Kolegium Polsko-Austriackie zaprasza studentów z Polski zainteresowanych językiem niemieckim do udziału w Letnim Kolegium Polsko-Austriackim (8–28 lipca 2018 r.), tym razem w Warszawie i z planowanym wyjazdem do Łodzi. To świetna możliwość głębszego poznania języka niemieckiego i kultury austriackiej. Bliższe informacje na stronie: http://sommerkolleg.org/ oraz https://oead.at/de/ins-ausland/hochschulen/sommerkurse/sommerkollegs/#c1713. Rekrutacja kończy się 27 kwietnia 2018 r.. Studenci ze wszystkich kierunków są mile widziani ze znajomością języka niemieckiego na poziomie B1.
Trzecia edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”
W konkursie przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy rozwojem stolicy, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jej tożsamości. Autorom wyróżniających się prac przyznane zostają nagrody finansowe. Zgłoszenia można składać do 30 marca 2018 roku. Więcej informacji.
Scottish Universities’ International Summer School (SUISS)
We are delighted to announce that next year’s Scottish Universities’ International Summer School (SUISS) will run from 9th July - 18th August 2018. Would you be willing to display and circulate the attached publicity material in your department, and to any interested colleagues and students? The following courses can be taken at undergraduate and postgraduate level:
- Creative Writing (4 weeks)
- Text and Context: Modernism (2 weeks)
- Text and Context: Scottish Literature since 1900 (2 weeks)
- Text and Context: Contemporary Literature (2 weeks)
- Contemporary British and Irish Theatre and Performance (2 weeks)
The courses are supplemented by a wide-ranging social and cultural programme, and include readings by contemporary British authors such as David Greig, Sinéad Morrissey, and James Robertson. Students are also given the opportunity to experience the Edinburgh Festivals.
If three students from the same university attend our courses we offer them a 20% discount off the course fee. We also offer a variety of scholarships that are awarded on merit and financial need. For the latest information, please visit our website: www.suiss.ed.ac.uk.
Dr Calum Rodger & Katy Hastie
SUISS Co-Directors
The University Of Edinburgh
Oferta lektoratów po angielsku SJW
W załaczniku znajdą Państwo informację na temat lektoratów oferowanych przez Szkołę Języków Wschodnich a prowadzonych w językach obcych (głównie po angielsku i kilka po rosyjsku). Wszystkie wymienione niżej i w załączniku grupy są grupami od zera (dla osób nie mających żadnej wiedzy o języku). To już kolejny rok, gdy Szkoła Języków Wschodnich oferuje lektoraty w obcych językach oraz nowe grupy od podstaw w sem. letnim, podczas których studenci mają możliwość nie tylko nauki języka obcego, lecz także poznania kolegów z innych krajów i integracji ze studentami naszego Uniwersytetu. W razie pytań należy się kontaktować z SJW UW pod nr. telefonu 22 55 20 937 lub mejlowo: lektoraty.sjw@uw.edu.pl. Załącznik.
Witryna „Mobilność naukowa i edukacyjna na UW”
Uniwersytet Warszawski uruchomił witrynę „Mobilność naukowa i edukacyjna na UW”. Witryna gromadzi informacje na temat programów i projektów finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych, które umożliwiają wyjazdy studentom i nauczycielom akademickim UW w celu odbycia staży lub wykonania badań naukowych oraz przyjazdy naukowców i studentów z zagranicy.
Mikrogranty dla studentów studiów II stopnia
Dziekan Wydziału „Artes Liberales” informuje, że studenci studiów II stopnia prowadzonych przez Wydział „Artes Liberales” mogą się ubiegać o mikrogranty przeznaczone na uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz na dofinansowanie krótkich wyjazdów badawczych związanych z tematyką prac magisterskich.
Szczegółowe zasady przyznawania mikrograntów są dostępne na stronie Wydziału.
VI Zlot Młodych Badaczy Kultury oraz Odlot. Nowe tematy historii sztuki
Doktoranckie Koło Naukowe przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego (w likwidacji) wraz z Kołem Naukowym Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego wspólnie zapraszają na dwudniowe przedsięwzięcie w dniach 10-11 V 2018 r. we Wrocławiu. Pierwszy dzień wydarzenia będzie dniem zlotu, a dokładniej VI Zlotu Młodych Badaczy Kultury, któremu towarzyszyć będzie hasło zagrożenie. Natomiast drugi dzień będzie dniem odlotu, czyli kolejną edycją studenckiej konferencji „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”, poświęconej tym razem hasłu komfort. Zarówno Zlot, jak i Odlot dedykowany jest badaczom kultury i sztuki oraz artystom.
Więcej informacji: zlotkultury.weebly.com
BUW w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Święta Trzech Króli
Szczegóły tutaj.
II Annual Smolny Student Conference “Multidisciplinarity in Science and Arts: Challenges of the Future”!
Szczegóły tutaj.
Międzynarodowa konferencja C-MIMUN
Biura Spraw Studenckich zachęca studentów do udziału w międzynarodowej konferencji C-MIMUN. Szczegóły tutaj.
St. Gallen Symposium
Biura Spraw Studenckich UW informuje o możliwości uczestniczenia w seminarium naukowym St. Gallen Symposium.
Informacja od organizatorów:
We are a nearly 50-year-old student initiative and invite graduate and postgraduate students from all fields of studies and corners in the world to compete for the St. Gallen Wings of Excellence Award by writing a compelling, inspiring and thought-provoking essay. Each year, this competition offers graduate and postgraduate students from all fields of study the unique opportunity to participate as “Leader of Tomorrow” at the St. Gallen Symposium, in company of 600 entrepreneurs, top managers, politicians and scientists from more than 60 nations. Your student’s are invited to submit their thoughts and visions to the question “Robots are coming for your job. How do you augment yourself to stay economically relevant?” at www.symposium.org/apply. Closing date is 1 February 2018.
The 48th St. Gallen Symposium is devoted to the theme “Beyond the end of work” and will be held from 2–4 May 2018 in Switzerland. We are honoured to have welcomed renowned participants such as Kofi Annan, seventh Secretary-General of the United Nations, Kersti Kaljulaid, President of the Republic of Estonia, Aubrey De Grey, author and biomedical gerontologist, Christine Lagarde, Managing Director of the International Monetary Fund, or Jack Ma, Chief Execute Officer Alibaba Group or Muhammad Yunus, Nobel Peace Prize laureate. As your university is among the leading in the world, we strongly believe that your students should have their say at our global conference and they should become part of our global community. In addition to the benefits mentioned above, there are some more highlights waiting for them in case they qualify:
· Small and intimate gatherings with world leaders, exclusively for the students
· Meet 600 of the world’s leading business, political, and academic leaders
· Meet 200 of the world’s brightest young minds and become member of a unique global community
· Expenses paid (travel, board and lodging)
· Share their ideas with the symposium’s global audience
On top of everything, the very best student contestants present their idea on the big stage for the prestigious award, the three winners of the competition share a CHF 30’000.– cash prize.The performance will be in front of hundreds of current and future decision makers and it will be live-streamed so that the world can watch them as well. Here is how they did at our conference in 2017.
Spotkanie z przedstawicielem Ambasady USA w Polsce, panią Konsul Karoliną Orton
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Karoliną Orton. Podczas spotkania ze studentami pani Konsul przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji. W spotkaniu wezmą udział studenci, którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 15.00 w budnyku Samorządu Studentów UW (Krakowskie Przedmieście 24, pokój 200).
Osoba Kontaktowa
Karolina Pręgowska
669 830 090
karolinap@ccusa.com.pl
Prelegenci:
Karolina Orton, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Karolina Orton jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.
Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/136059653837506/
Konkurs „Interstudent 2018”
„Interstudent 2018” to konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Konkurs jest częścią koordynowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy programu „Study in Poland”. Do 8. edycji konkursu kandydatów można zgłaszać do 15 grudnia br. Zwycięstwo bądź wysokie miejsca naszych studentów w konkursie byłyby okazją do prezentacji potencjału Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie internacjonalizacji oraz oferty Uczelni postrzeganej z perspektywy studentów. Szczegółowe zasady, a także ankieta konkursowa znajdują się na stronie internetowej.
Krótkoterminowe studia
Biuro Współpracy z Zagranicą informuje o kwalifikacjach na krótkoterminowe studia w ramach umów bilateralnych na niżej wymienione uczelnie:
Dla studentów
FRANCJA
Ecole Normale Supérieure de Paris
Université Paris II Assas
KANADA
Carleton University
McGill University
University of British Columbia
University of Ottawa
Dla doktorantów
KANADA
University of British Columbia
University of Ottawa
Szczegółowe informacje o kryteriach oceny wniosków, wymaganych dokumentach i terminach znajdują się na stronie BWZ http://bwz.uw.edu.pl/umowy-bilateralne-2 (dla studentów) i http://bwz.uw.edu.pl/dla-doktorantow (dla doktorantów).
Seminarium: Liberal Education and We
Dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW i Dyrektor Kolegium Artes Liberales mają zaszczyt zaprosić kadrę, studentów i doktorantów Wydziału na Seminarium, które poprowadzi Profesor Honorowy Uniwersytetu Warszawskiego Donald W. Harward: Liberal Education and We. Seminarium będzie miało miejsce w środę, 6-ego grudnia 2017 r., w godz. 15.00-16.30 w sali konferencyjnej Kolegium Artes Liberales („Biała Willa”), ul. Dobra 72. Na czas seminarium ogłasza się „godziny dziekańskie”.
Sotheby's Institute of Art
Sotheby's Institute of Art zaprasza na spotkanie w sprawie kariery w szeroko rozumianym sektorze sztuki. Spotkanie odbędzie w hotelu InterContinental, w piątek, 24 listopada, o godz. 18.00. RSVP jest obligatoryjne. Więcej informacji tutaj.
Stypendia zagraniczne na rok akademicki 2018/2019
Biuro Spraw Studenckich UW opublikowało na swojej stronie listę krajów, do których można wyjechać na stypendium w roku akademickiem 2018/2019. Szczegóły: tutaj.
Szkolenie BHP
Dziekanat informuje, że obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku studentów artes liberales będzie przeprowadzone poprzez platformę internetową COME. Szczegóły na stronie: https://come.uw.edu.pl/pl/node/472. Program szkolenia jest dostępny od 6 listopada 2017 r. do 9 lutego 2018 r. Szkolenie zakończy się egzaminem testowym, a zaliczenie będzie automatycznie przesyłane do USOS po zakończonych turach szkolenia. Termin poprawkowy: 2–8 marca 2018 r. Dodatkowe terminy nie są przewidziane.
Szkolenie POWI
Szkolenie POWI odbędzie się 23 listopada o godz 16.30, w sali konferencyjnej (Kolegium Artes Liberales, ul. Dobra 72). Przeprowadzi pani Magdalena Wielądek.
Konferencja: „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka"
Politologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na kolejną edycję studencko-doktoranckiej ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka".
Terminarz zgłoszeń:
20 listopada 2017: Zakończenie przyjmowania streszczeń
25 listopada 2017: Ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji
1 grudnia 2017: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, sport, muzyka”
Więcej informacji na stronie Konferencji.
Zbadaj koty w mieście – program Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu uruchomiło rekrutację do kolejnej edycji Programu Wolontariatu Badawczego. Tematem badania są warszawskie kolty wolno żyjące i ich opiekunowie społeczni. Więcej informacji na stronie projektu.
Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji
Otwarto właśnie rekrutację na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe w Albanii i Rosji w ramach projektu „Erasmus - Mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi” w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Wydziału„Artes Liberales”, Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1_ERASMUS_WAL_wyjazdy_studentow_Rosja_Albania_2017-18 2_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady kwalifkacji_2017-18 3_ERASMUS_KA107_poza_UE_wymagania uczelni partnerskich 4_ERASMUS_KA107_poza_UE_zasady finansowania 5_ERASMUS_KA107_poza_UE_Learning_agreement
Wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii
Rusza rekrutacja na wyjazdy Erasmusowe na studia częściowe Kolonii w ramach systemu Double Degree Program w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 dla studentów Kolegium MISH, Kolegium Artes Liberales. Szczegóły zawarte są w załącznikach: 1. zasadach rekrutacji wydziałowej; 2. ogólnouniwersyteckich zasadach rekrutacji.
Pomoc dla studentów z zagranicy w Welcome Point UW
Welcome Point (punkt, w którym studenci z zagranicy otrzymują wsparcie, zanim nauczą się swobodnie poruszać po naszej uczelni) zorganizuje dyżury, podczas których będzie można pomagać studentom zagranicznym w rejestracji w USOS.
Dwie osoby będą dyżurować przy komputerach w budynku Zarządu Samorządu Studentów: na małym dziedzińcu kampusu głównego w sali 106 na pierwszym piętrze w środę 27 września i w czwartek 28 września w godzinach 11.00 – 15.00.
Biblioteka
W dniu 15 września biblioteka wydziałowa nieczynna.
Poradnik dla studentów pierwszego roku
Zarząd Samorządu Studentów UW przygotował Poradnik dla dla studentów rozpoczynających studia.
Wersja interaktywna dostępna online tutaj.
CFP: ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Emocje Robotów w narracjach kultury i technologii”
Zaproszenie na konferencję.
Wydarzenie na Facebooku.
Rekrutacja do projektów w ramach programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia”
Celem programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia” jest umożliwienie studentom i doktorantom uczenia się poprzez zdobywanie praktycznych doświadczeń w pracy projektowej pod kierunkiem tutorów, będących pracownikami naukowymi i specjalistami w swojej branży.
Rekrutacja uczestników trwa do 15 września 2017 roku.
Szczegóły o programie.
Obóz zerowy dla studentów Wydziału: Poronin, 11–17 września
Więcej informacji udziela Samorząd. Strona wydarzenia na Facebooku tutaj.
Grafika: FB/Samorząd Studentów Kolegium MISH UW
Stypendium Ministra
Uprzejmie informujemy, że w roku 2017 studenci będą mogli składać wnioski o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez USOSweb. Wygenerowane z systemu podanie należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z załącznikami do Dziekanatu Wydziału „Artes Liberales” (ul. Dobra 72) do 15 września.
Wykłady Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha
Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha zaprasza studentów i doktorantów na wolnodostępne wykłady, które zostaną wygłoszone przez specjalistów z różnych szkół wyższych. Więcej informacji tutaj.
Biblioteka
W czasie wakacji biblioteka w siedzibie Wydziału w Pałacu Zamoyskich (ul. Nowy Świat 69) będzie nieczynna w następujących dniach: 13.07–28.07 oraz 14.08–01.09.
Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 22 sierpnia do 8 września 2017 r. możliwe będzie podpinanie przez studentów kursów z języków obcych realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017.
Z powodu szczytu państw Trójmorza oraz wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie większość pracowników Wydziału „Artes Liberales” w dniu 6 lipca 2017 r. będzie nieobecna.
Prosimy kontaktować się tylko mailowo.
W dniu 6 lipca 2017 r. biblioteka nieczynna
W dniu 6 lipca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Biblioteka
W dniu 9 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 czynna od godz. 11.00.
W dniach 1–2 czerwca 2017 r. biblioteka nieczynna
W dniach 1–2 czerwca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Stypendia na studia na uczelniach kolumbijskich
Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą – ICETEX – otworzył nabór na stypendia obejmujące bezzwrotną pomoc finansową cudzoziemcom zainteresowanym studiami specjalizacyjnymi, magisterskimi i doktoranckimi na uczelniach kolumbijskich.
Informujemy, że terminy i godziny dyżurów wykładowców oraz wszelkie zmiany są dostępne na głównej stronie Wydziału.
Projekt Przedsiębiorcza młodzież
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza studentów do uczestnictwa w projekcie Przedsiębiorcza młodzież. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
Dyżur dr. Michała Mizery
Dr Michał Mizera odwołuje dyżur 11 kwietnia (wtorek). W zamian zaprasza 10 kwietnia (poniedziałek) w godz. 16.30–18.00.
Rekrutacjia na Program MOST na semestr zimowy lub rok akademicki 2017/2018
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program MOST w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.
Dyżur dr. Michała Mizery
Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 4 kwietnia.
W dniu 16 marca 2017 r. biblioteka nieczynna
W dniu 16 marca br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Szkoła letnia „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change”
Ohio State University wraz z PAN i UW po raz kolejny organizuje szkołę letnią dla studentów nauk społecznych „Central and Eastern Europe in Comparative Perspective: Assessing Social and Political Change” (warsawsummerschool.wordpress.com).
3 studentów UW na poziomie licencjackim lub magisterskim może ubiegać się o bezpłatny udział w zajęciach, które prowadzone będą w siedzibie PAN w terminie 12 czerwca–14 lipca 2017 r.
Język instrukcji: angielski. Szczegóły i wymagania znajdują się w załączonym dokumencie.
Dyżur i zajęcia dr. Michała Mizery
Dr Michał Mizera odwołuje dyżur i zajęcia w dniu 9 marca.
Szkoła Letnia w El Colegio de México
Dyżur dr. Michała Mizery
Dr Michał Mizera odwołuje dyżur w dniu 7 marca i zaprasza chętnych na dyżur w czwartek 9 marca w godz. 13.00–14.30 lub do kontaktu mejlowego.
Elektroniczna legitymacja studencka
Aktualne informacje na temat elektronicznej legitymacji studenckiej znajdują się w załączniku.
Szkolenie POWI
Osoby, które nie uczestniczyły w Szkoleniu POWI dla Artes Liberales, będą mogły wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym dla MISH UW. Szkolenie odbędzie się 9 marca 2017 r. w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72 w godzinach 16.15–19.15. Przypominamy, że szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Odwołany egzamin
W dniu 6 lutego 2017 prof. L. Trzcionkowski z powodu choroby odwołuje egzamin i przenosi cały egzamin na wtorek, 7 lutego, godz. 10.00, sala 11.
Plan sesji egzaminacyjnej – semestr zimowy 2016/2017
Dyżury dr. Michała Mizery
31 stycznia (wtorek) godz. 15.30–16.30
2 lutego (czwartek) godz. 12.00–13.00
8 lutego (sroda) godz. 11.00–12.00
w II semestrze (dla studentów III roku I stopnia oraz studentów MISH realizujących minimum programowe w CLASS): wtorki godz. 15.00–16.30
Dyżur dr Karoliny Mroziewicz
Nnajbliższy dyżur z piątku 3 lutego przeniesiony jest na wtorek 31 stycznia, godz. 12.30–13.30 (sala nr 2).
Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie
Konkurs na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie, związane tematycznie z działalnością Instytutu Literackiego w Paryżu, „Kulturą” oraz biografiami i dorobkiem ich założycieli i twórców, w tym przede wszystkim Jerzego Giedroycia. Szczegóły: http://kulturaparyska.com/pl/aktualnosci/1/konkurs
W dniu 1 lutego 2017 r. biblioteka nieczynna
W dniu 1 lutego br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Kurs uzupełniający z WF
Informacje na temat kursu znajdują się w pismie Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW.
Praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+
Osoby zainteresowane wyjazdami na praktyki ABSOLWENCKIE w ramach programu ERASMUS+ zachęcamy do zapoznania się z warunkami wyjazdów w roku 2016/17. Wszystkie potrzebne informacje i formularze znajdą Państwo na stronie http://bwz.uw.edu.pl/faq/dla-studentow-praktyki-20162017. W załączniku dokument z podstawowymi informacjami i tegorocznym limitem miejsc.
Szkolenia POWI dla studentów I stopnia Wydziału „Artes Liberales”
Na prośbę ZSS WAL termin szkolenia został przesunięty na godzinę 18.00–21.00 (27 stycznia, sala konfrencyjna w siedzibie Kolegium Artes Liberales).
Erasmus +
Rekrutacja na wyjazdy na studia częściowe w roku akademickim 2017/2018
Szczegóły rekrutacji na głównej stronie Wydziału.
Zaliczenie zajęć WF na studiach II stopnia
Pismo Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW dot. realizacji zajęć z wychowania fizycznego.
W dniu 11 stycznia 2017 r. biblioteka nieczynna
W dniu 11 stycznia br. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Konkurs na pracę pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą
Szczegóły w załączniku
Plan sesji egzaminacyjnej
Plan sesji egzaminacyjnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.
Godziny dziekańskie
Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” ogłasza w dniu 22 grudnia od godz. 15.00 godziny dziekańskie.
Studenckie spotkanie wigilijne
Zarząd Samorządu Studentów Wydziału „Artes Liberales” zaprasza na studenckie spotkanie wigilijne.
Ankieta on-line skierowana do obcokrajowców studiujących w Polsce
Na prośbę Jego Magnificencji Rektora UW przekazujemy informację o ankiecie on-line skierowanej do obcokrajowców studiujących w Polsce.
Podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.
Informujemy, że decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW – w terminie od 13 grudnia 2016 r. do 13 stycznia 2017 r. – możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.
Dyżury dr. Przemysława Kordosa
13 grudnia 2016 r. (wtorek), godz. 9.00-9.45, ul. Nowy Świat 69, p. 3; 15 grudnia 2016 r. (czwartek), godz. 9.00-10.10, ul. Dobra 72, p. kons. i godz. 11.30-12.30, ul. Nowy Świat 69, p. 3.
W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka nieczynna
W dniach 8–9 grudnia 2016 r. biblioteka w siedzibie Wydziału przy ul. Nowy Świat 69 nieczynna.
Warunki dodatkowej rejestracji na przedmioty do wyboru w Kolegium Artes Liberales
W celu podjęcia próby dodatkowej rejestracji na przedmiot, którego limit ustalony w USOS został wyczerpany, proszę wypełnić formularz rejestracji dodatkowej http://www.clas.al.uw.edu.pl/dla-studentow/wazne-dokumenty. Formularz proszę złożyć u nas osobiście lub wysłać na adres: katarzyna.bosk@al.uw.edu.pl do dnia 15 lutego 2017 roku. Podania będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń.
Rejestracja na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales
2 grudnia 2016 r. o godzinie 21.00 rozpoczyna się Rejestracja (3700-16-CLAS-LATO_AL) na zajęcia do wyboru w Kolegium Artes Liberales. Jest to rejestracja dedykowana dla studentów kierunku artes liberales, ale studenci z MISH posiadający rekomendację na artes liberales także są do niej uprawnieni. Rejestracja ta zakończy się 5 grudnia 2016 r. do godz. 23.59.
6 grudnia 2016 r. o godz. 09.00 zostanie uruchomiona Rejestracja (3700-16-CLASS-LATO), która potrwa do 28 lutego 2017 r. do godziny 09.00.
Rekrutacja na Program MOST na semestr letni w roku akademickim 2016/2017
Szkolenie BHP
Szanowni Studenci,
Uprzejmie informuję, że szkolenie bhp dla studentów rozpoczynających naukę w Uczelni w roku akademickim 2016/2017 będzie przeprowadzone systemem internetowym.
Program szkolenia oraz test będzie dostępny na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji (COME) w terminie 02 listopada 2016 r. do 10 lutego 2017 r. Termin poprawkowy od 03 marca 2017 do 09 marca 2017 r. Dodatkowych terminów poza wyznaczonymi nie przewiduje się.
Szkolenie jest zakończone egzaminem testowym (23 pytania zamknięte jednokrotnej odpowiedzi). Test zalicza 12 poprawnie zaznaczonych odpowiedzi. Zaliczenie testu będzie automatycznie przesłane do systemu USOS po zakończonych turach szkolenia.
Osoby legitymujące się dokumentem potwierdzającym zaliczenie przedmiotu „Bezpieczeństwo i higiena pracy” na innej Uczelni Wyższej lub innym Wydziale Uniwersytetu Warszawskiego niż obecny, będą miały przepisane zaliczenie. O fakcie tym winny niezwłocznie poinformować Dziekanat swojego Wydziału lub P. Dorotę Olejarka i P. Ninę Zielińską w Inspektoracie BHP iOP.
Studenci, którzy przechodzili szkolenie BHP do roku 2008 w formie wykładu winni są odbyć szkolenie raz jeszcze na platformie COME.
Studenci rozpoczynający naukę na studiach drugiego stopnia, którzy mają zaliczenie ze studiów pierwszego stopnia nie mają obowiązku uczestniczenia w szkoleniu BHP za pośrednictwem platformy COME.
Zaświadczenia o szkoleniach z zakresu BHP z zakładów pracy nie uprawniają do zaliczenia szkoleń BHP studentów rozpoczynających naukę w Uczelni.
W przypadku nie zaliczenia przedmiotu BHP, powtarzanie przedmiotu będzie możliwe w terminie od 28 sierpnia 2017 r. do 10 września 2017 r. Powtarzanie przedmiotu wiąże się z odpłatnością 200 PLN. Kwotę tę studenci wpłacają na konto wydziałowe przypisane do każdego konta w usosie. Dowód wpłaty należy przesłać P. Dorocie Olejarka lub P. Ninie Zielińskiej celem wpisania zaliczenia do usos.