Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Dzień Adaptacyjny

Zapraszamy wszystkich rozpoczynających studia na Wydziale „Artes Liberales” UW na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się 29 września 2023 r. w siedzibie Wydziału przy ulicy Dobrej 72. W trakcie dnia odbędą się m.in.: spotkanie z władzami Wydziału i kierownictwem Kolegium Artes Liberales, spotkanie z koordynatorami studiów i opiekunami studentów I roku, oraz szkolenie z praw i obowiązków studenta UW. Szczegółowy harmonogram dostępny jest → tutaj.

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału „Artes Liberales”, prof. dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz., zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października 2023  r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72. Wykład inauguracyjny pt. Radość dyskomfortu wygłosi dr Michał Oleszczyk.

PDF icon Zaproszenie na inaugurację nowego roku akademickiego

Festiwal filmowy: „Własnymi słowami”

Od 7 do 10 września br. w Kinie Luna (Marszałkowska 28) odbędzie się organizowana w ramach podsumowania projektu COLING druga edycja festiwalu filmowego Własnymi słowami / In Our Own Words. Zapraszamy na filmy, spotkania z twórcami, dwie debaty oraz Wieczór Różnorodności. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Szkoła letnia NIA

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie zintegrowanego, międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. W jego ramach, pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znajdują się tutaj.

Studenckie Projekty Zespołowe

Zapraszamy na finałową prezentację Studenckich Projektów Zespołowych, która odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca 2023 r., o godz. 12.00 w Kolegium Artes Liberales (ul. Dobra 72). Więcej informacji i zwiastuny prezentacji → tutaj.

PDF icon Studenckie Projekty Zespołowe

Targi Kół Naukowych na UW

Na Uniwersytecie Warszawski​m działa około 130 organizacji studenckich zajmujących się m.in. działalnością naukową i rozwijaniem kompetencji oraz zainteresowań. Ze szczegółami dotyczącymi ich funkcjonowania będzie można się zapoznać podczas Targów Kół Naukowych. Wydarzenie odbędzie się 8 maja w godz. 10.00–15.00 w siedzibie Wydziału Neofilologii UW przy ul. Dobrej 55. Więcej informacji na stronie UW

Strony