Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Wybory 2020 na UW

Wiosną 2020 roku na Uniwersytecie odbędą się m.in. wybory rektora uczelni na kadencję 2020-2024, a także wybory członków Senatu UW. Wcześniej odbędą się wybory członków Kolegium Elektorów, którzy wybiorą rektora. O terminach zebrań wyborczych w poszczególnych okręgach będą informowały właściwe komisje wyborcze. Bieżące informacje na stronie: www.uw.edu.pl/wybory-2020-na-uw.

Prof. Maria Poprzęcka laureatką Nagrody „Nowych Książek” za 2019 rok

Doroczną nagrodą „Nowych Książek”, którą od dwudziestu jeden lat przyznaje zespół redakcyjny, uhonorowano tym razem profesor Marię Poprzęcką za tom esejów Impas. Opór, utrata, niemoc, sztuka – opowieść o współczesnej sztuce, jej twórcach i interpretatorach. Więcej informacji na stronie Instytutu Książki.

Dr hab. Justyna Olko w publikacji „Science in Poland in 34 Snapshots”

Dr hab. Justyna Olko jednym z naukowców zaprezentowanych w publikacji „Science in Poland in 34 Snapshots” promującej polską naukę za granicą oraz w filmie powstałym z okazji drugiej rocznicy istnienia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Więcej informacji na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

X edycja konkursu INTERSTUDENT

Zespół Welcome Point zaprasza do udziału w X edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Szczegółowe zasady, a także ankieta konkursowa znajdują się na stronie internetowej: www.studyinpoland.pl/interstudent

PDF icon X edycja konkursu INTERSTUDENT

19 grudnia: Spotkanie Opłatkowe

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” serdecznie zaprasza na Spotkanie Opłatkowe w dniu 19 grudnia 2019 roku o godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Kolegium Artes Liberales przy ul. Dobrej 72.

12–14 grudnia: Kongres Cyceroński: „Cicero, Society, and the Idea of Artes Liberales”

Prof. Jerzy Axer, prof. Katarzyna Marciniak oraz prof. Ermanno Malaspina zapraszają na Kongres Cyceroński, który odbędzie się w dniach 12–14 grudnia 2019 r. w Warszawie. Temat kongresu to „Cicero, Society, and the Idea of Artes Liberales”. Wszystkie informacje na temat kongresu wraz z programem znajdują się na stronie OBTA.

Strony