Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Wydział „Artes Liberales” uzyskał kategorię A+

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych na rok 2017. Wydział „Artes Liberales” uzyskał kategorię A+. Wykaz kategorii naukowych jednostek znajduje się na stronie MNiSW.

Seminarium „Pomiędzy dyscyplinami”.

Seminarium „Pomiędzy dyscyplinami”, poświęcone pracy prof. Anny Zeidler-Janiszewskiej odbędzie się 27 października o godz. 16:00 w Auli Tomaszewskiego, w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Informacje szczegółowe na stronie Uniwersytetu SWPS.

Konferencja „Atheism Revisited”

Laboratorium Techno-humanistyki Wydziału „Artes Liberales” zaprasza na konferencję „Atheism Revisited”. Konferencja odbędzie się w w dniach 25–26 października w auli w Kolegium Artes Liberales przy ul. Dobrej 72. Wszystkie informacje (program, księgę abstraktów, etc.) znajdują się na stronie konferencji.

19.10.2017

Centre for Research and Practice in Cultural Continuity

Centre for Research and Practice in Cultural Continuity to nowy międzynarodowy ośrodek badawczy utworzony wspólnie przez Uniwersytet Warszawski, University of London, Leiden University, University of Groningen i Max Planck Institute for the Science of Human History in Jena. Centrum powstało na Wydziale „Artes Liberales”, gdzie zespół dr hab. Justyny Olko od lat prowadzi interdyscyplinarne projekty dotyczące przekazu kulturowego między Europą i Ameryką oraz rewitalizacji języków zagrożonych wyginięciem.

19.10.2017

Seminarium „Odnaleziony raptularz Juliusza Słowackiego...”

Zespół Filhelleński i Pracownia Romantyczna Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na kolejne seminarium zespołu realizującego projekt „Odnaleziony raptularz Juliusza Słowackiego z podróży na Wschód jako romantyczne dzieło synkretyczne oraz źródło literackie i ikonograficzne do badań nad historią i kulturą XIX wieku” (grant NCN). Spotkanie odbędzie sie 21 października w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales”, przy ul. Nowy Świat 69.