Program studiów II stopnia (od roku akademickiego 2016/2017)

Dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2016/2017

1. Seminarium główne (10 ECTS rocznie)
  2. Seminarium pomocnicze (5 ECTS rocznie) - do wyboru zgodnie z zasadami studiowania
  3. Przyrodnicze szkolenie indywidualne  (8 ECTS na I lub II roku studiów) i Artystyczne szkolenie indywidualne (8 ECTS na I lub II roku studiów)
    W cyklu rocznym student ma obowiązek zaliczyć jeden typ szkolenia indywidualnego: przyrodnicze lub artystyczne: [8 ECTS rocznie]. W cyklu dwuletnim student zalicza szkolenia indywidualne za łączną liczbę 16 ECTS: 8 ECTS za szkolenie(a) artystyczne i 8 ECTS za szkolenie(a) przyrodnicze.
  4. Przedmioty Core Curriculum - 20 ECTS rocznie
  5. Udział w konferencji naukowej - 2 ECTS rocznie
  6. Inne przedmioty do wyboru z oferty wydziału Artes Liberales – 11 ECTS (odpowiednio  5 i 6 ECTS na I i II roku studiów)
  7. Kursy ogólnouniwersyteckie –  6 ECTS (odpowiednio 4 i 2 ECTS na I i II roku studiów)
  8. Proseminarium magisterskie - 5 ECTS - na I roku studiów
  9. Seminarium magisterskie – 7 ECTS – na II roku studiów
  10. WF – 1 ECTS – na I roku studiów

W sumie student zdobywa: 60 ECTS rocznie (30 ECTS w ciągu semestru) i 120 ECTS w ciągu toku studiów:

I rok II rok
Seminarium główne 5 5 5 5
Seminarium pomocnicze 2,5 2,5 2,5 2,5
CORE CURRICULUM 10 10 10 10
Artystyczne Szkolenie Indywidualne lub Przyrodnicze Szkolenie Indywidualne 4 4 4 4
Sesja naukowa   2   2
Przedmioty do wyboru z oferty W ”AL” 3 2 3 3
Przedmioty OG 2 2 2
Proseminarium magisterskie 2 3
Seminarium magisterskie     3,5 3,5
WF 0,5 0,5
Liczba ECTS w semestrze 30 30 30 30
  60 60

W oparciu o program ramowy studiów studenci II stopnia artes liberales opracowują indywidualny program studiów na każdy semestr nauki. Nad poprawnością programu, w tym nad liczbą ECTS (30 ECTS w każdym semestrze nauki) czuwają opiekunowie naukowi studentów.